Na co zwrócić uwagę przy rekrutowaniu nowego pracownika?

Rekrutacja nowego pracownika to przedsięwzięcie, które wymaga odpowiedniego przygotowania. Należy bowiem zwrócić uwagę na wiele istotnych kwestii, które pozwolą nam na wyłonienie najlepszego kandydata na dane stanowisko. Na co zatem zwrócić uwagę przy rekrutowaniu nowego pracownika? Odpowiedź na to pytanie znajduje się w dalszej części artykułu. Zachęcamy do zapoznania się z jego treścią. 

Po pierwsze – kompetencje 

Pierwszą z podstawowych kwestii, na które należy zwrócić szczególną uwagę podczas rekrutowania nowego pracownika, są kompetencje zawodowe kandydata. Warto zweryfikować, jakie doświadczenie zawodowe posiada oraz jakie szkoły, kursy i szkolenia ukończył. Dzięki temu zwiększamy szanse na to, że zatrudnimy możliwie najlepszą osobę na dane stanowisko. 

Po drugie – kwestie formalne 

Kiedy już podejmiemy decyzję, że to właśnie ta osoba zasili szeregi naszej firmy, przychodzi czas na kwestie formalne. Chodzi o wysłanie pracownika na niezbędne badania lekarskie oraz zawarcie z nim stosownej umowy. Jeżeli planujemy zatrudnić w swoim przedsiębiorstwie obcokrajowca, np. pochodzącego z Ukrainy, powinniśmy nieco bardziej zgłębić temat jeśli chodzi o formalności związane z jego przyjęciem. Wiele przydatnych informacji w tym zakresie znajdziemy np. tu http://www.laxowork.pl/rekrutacja-pracownikow-z-ukrainy/. To pozwoli nam na uniknięcie ewentualnych problemów.

Dodaj komentarz

cztery × jeden =