Ciepły dom – za sprawą jakich rozwiązań można to osiągnąć?

Dobrze wykonanie ocieplenie niesie wiele korzyści dla mieszkańców domu. Gwarantuje cieplejsze wnętrze, niższe rachunki za ogrzewanie i jednocześnie dobre wyciszenie. Takie efekty może przynieść wykonanie izolacji natryskowych na Śląsku, które cieszą się coraz większym zainteresowaniem – nie można się temu dziwić.

Piana PUR – czy to najlepsze ocieplenie?

Piana poliuretanowa wykorzystywana jest głównie do wykonywania ociepleń poddaszy, jednak tak naprawdę nadaje się ona do wykonywania kompleksowych ociepleń od fundamentów aż po dach. W porównaniu z wełną czy styropianem, piana PUR wykazuje znacznie lepsze właściwości izolacyjne, nie pozwalając na uciekanie ciepła z domu. Co ważne, piana może być stosowana w miejscach, w których ułożenie innego ocieplenia jest utrudnione – w załamaniach dachu i innych, niewielkich przestrzeniach. Jest lekka, dlatego nie obciąża nadmiernie konstrukcji i bardzo dobrze wycisza wnętrza.

Ciepły dom – czy to się opłaca?

Ciepły dom pozwala na znaczące oszczędności w zakresie wydatków na energię. Izolacja pianką poliuretanową Krakow pozwala na utrzymanie ciepła wewnątrz, dzięki temu wydatki na ogrzewanie można zredukować nawet o 30%. Minusem piany PUR jest jej cena – wyższa niż w przypadku ocieplania domu wełną lub styropianem, jednak poniesione wydatki mogą się zwrócić już po kilku latach użytkowania domu. Właśnie dzięki swoim właściwościom izolacyjnym połączonym z wysoką jakością materiału, piana PUR jest coraz częściej wykorzystywana do ocieplania domów prywatnych.

Dodaj komentarz

13 − 5 =