Co to jest logistyka i czym zajmuje się logistyk?

Logistyka to zarządzanie przepływem towarów między dwoma określonymi punktami. Obejmuje ona szeroki zakres działań, w tym transport, magazynowanie i zarządzanie zapasami. Celem logistyki jest zapewnienie, że przedmioty są dostarczane w sposób jak najbardziej wydajny i opłacalny.

Dziedzinę logistyki można podzielić na dwie główne kategorie: zarządzanie łańcuchem dostaw oraz zarządzanie transportem.

Zarządzanie łańcuchem dostaw

Ten aspekt logistyki dotyczy zarządzania przepływem określonych materiałów z punktu produkcji do punktu konsumpcji. Obejmuje takie działania jak zaopatrzenie, kontrola zapasów, magazynowanie, kontrola jakości i oprogramowanie do zarządzania logistyką. Firmy takie jak https://www.scandinavian.com.pl/ świadczące tego typu usługi dbają o to, by produkty były zawsze dostarczane w odpowiednim czasie i dostawy były realizowane sprawnie.

Zarządzanie transportem

Z kolei zarządzanie transportem zajmuje się przede wszystkim planowaniem przemieszczenia towarów z jednego miejsca do drugiego za pomocą odpowiedniego środka transportu. Obejmuje takie działania jak spedycja, obsługa ładunków lotniczych i usługi spedycji międzynarodowej. Firmy logistyczne dzięki wieloletniemu doświadczeniu w branży są w stanie sprawnie zarządzać wszystkimi tymi działaniami. Dlatego też często stanowią one pomoc dla firm z różnych branż.

Dodaj komentarz

siedemnaście + 17 =