Czym są poduszki zawieszenia i jak dużą rolę odgrywają w autach?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Poduszki zawieszenia są ważną częścią układu zawieszenia w Twoim samochodzie. To właśnie one pochłaniają wstrząsy drogowe, więc są w zasadzie amortyzatorem bez wstrząsów.

Charakterystyczne cechy poduszek zawieszenia i wykorzystanie

Poduszki zawieszenia są ważną częścią układu zawieszenia samochodu. Poduszka zawieszenia wykonana jest z gumy i służy jako amortyzator pomiędzy ramą samochodu a kołami. Pochłania ona wstrząsy i wibracje drogowe, co chroni Cię przed wybojami i wstrząsami podczas jazdy.

Kiedy przejeżdżasz przez wyboje w samochodzie, poduszki zawieszenia pochłaniają uderzenie i utrzymują koła przed uderzeniem w cokolwiek przed nimi. Bez poduszek zawieszenia, amortyzatory musiałyby wchłonąć całą tę siłę, co mogłoby je uszkodzić lub nawet całkowicie złamać.

Poduszka zawieszenia taka jak chociażby ta zawarta na stronie https://thomasmarkt.com/miech-poduszka-zawieszenia-mercedes-w211/506-bilstein-mercedes-e-klasa-w211-nowy-miech-poduszka-zawieszenia-pneumatycznego-lewy-tyl-a2113200725-2113200725-40-076614-4025258612139.html pomaga również chronić karoserię Twojego samochodu przed uszkodzeniami spowodowanymi przez wyboje, kamienie lub inne przeszkody na powierzchni drogi. Poduszka sprawia, że przeszkody te nie uderzają bezpośrednio w samochód, lecz przesuwają się po nim pod kątem, powodując mniejsze uszkodzenia niż w przypadku uderzenia bezpośrednio w karoserię.

Poduszki zawieszenia znajdują się pomiędzy podwoziem a każdym kołem. Zazwyczaj są podzielone na dwie części: po jednej dla każdej strony pojazdu (przedniej lub tylnej). Istnieją również pewne rodzaje zawieszeń, które posiadają tylko jedną część pomiędzy obiema stronami.

Z jakich jeszcze części składa się układ zawieszenia?

a) Amortyzatory – są to główne elementy, które absorbują wstrząsy drogowe i pomagają upewnić się, że Twój samochód utrzymuje się na ziemi.

b) Sprężyny – podtrzymują ciężar pojazdu i pozwalają mu łatwo pokonywać nierówności na drodze.

c) Tuleje – łączą amortyzatory i sprężyny z innymi częściami układu zawieszenia Twojego pojazdu.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Jak wykonuje się makijaż permanentny?
Jak wykonuje się makijaż permanentny?
Makijaż permanentny jest wykonywany przez wyszkolonego technika przy użyciu sterylnych narzędzi w czystym, bezpiecznym środowisku. Zabieg wykonywany jest w znieczuleniu […]
Jak zaopatrzyć biuro w profesjonalny system klimatyzacyjny?
Jak zaopatrzyć biuro w profesjonalny system klimatyzacyjny?
Dobrze działający system klimatyzacyjny jest dziś standardem prawie w każdym biurze. Pomieszczenia, które każdego dnia zapełniają się pracownikami powinny, oprócz […]
Automatyka przemysłowa – nowoczesny sposób na efektywne funkcjonowanie fabryki
Automatyka przemysłowa – nowoczesny sposób na efektywne funkcjonowanie fabryki
Na szybko zmieniającym się rynku ważna jest przede wszystkim efektywność przedsiębiorstwa. To dzięki wydajności może bowiem być ono konkurencyjne i […]