Usługi stomatologiczne – podstawowe zabiegi do nich zaliczane

Opieka stomatologiczna jest istotną częścią Twojego zdrowia i dobrego samopoczucia. Profilaktyczna opieka stomatologiczna może pomóc Ci uniknąć wielu problemów, takich jak ubytki, zapalenie dziąseł i choroby przyzębia. A jeśli pojawią się problemy ze zdrowiem jamy ustnej, wczesne leczenie może zapobiec poważniejszym problemom.

Badania kontrolne (przynajmniej jedno co sześć miesięcy)

Badanie kontrolne obejmuje dokładne sprawdzenie i oczyszczenie zębów. Dentysta, taki jak z poniższej witryny https://studio-usmiechu.com doradzi Ci w przypadku stwierdzenia jakichkolwiek problemów. Jeśli nie ma żadnych problemów, nie musisz nic robić. Jeśli jednak problemy występują, stomatolog omówi je z Tobą i zaleci odpowiednie leczenie.

Wypełnienia (w przypadku zębów z próchnicą)

Wypełnienia służą do naprawy uszkodzonych lub spróchniałych zębów poprzez pokrycie ich materiałem, który odpowiada ich kolorowi i wytrzymałości. Pomaga to zapobiec dalszemu rozwojowi próchnicy w zębie, a także poprawia jego wygląd.

Leczenie kanałowe (w przypadku zakażonych zębów)

W niektórych przypadkach infekcja może rozprzestrzenić się przez korzeń zęba do otaczającej go kości, powodując silny ból i obrzęk dziąseł lub kości szczęki. Jedynym sposobem leczenia tego typu infekcji jest leczenie kanałowe, które usuwa całą zainfekowaną tkankę w obrębie kanału korzeniowego zęba oraz zastępuje ją sztucznym materiałem wypełniającym zwanym gutta percha. Po leczeniu kanałowym mogą być potrzebne antybiotyki, które pomogą zapobiec powrotowi infekcji do korzenia.

Dodaj komentarz

17 − siedemnaście =