Czy można odbyć wizytę u psychologa online?

W dobie powszechnej dostępności do internetu coraz więcej codziennych spraw chcemy załatwiać bez wychodzenia z domu. Odbywanie wizyt u lekarza online nie należy już do rzadkości i podobnie jest w przypadku porad psychologicznych. Coraz większa ilość psychologów poszerza swoje usługi o wizyty przez internet, dostosowując się tym samym do potrzeb pacjentów. 

Jak wygląda internetowa wizyta u psychologa?

Obecnie wielu psychologów oferuje swoim pacjentom możliwość odbycia wizyty bez wychodzenia z domu. Psycholog online przeprowadza najczęściej rozmowę z pacjentem za pośrednictwem jednego z komunikatorów, dających jednocześnie możliwość opcjonalnego połączenia z kamerką internetową. Z możliwości odbycia internetowej wizyty korzystają często osoby, które mieszkają w niewielkich miejscowościach i z tego powodu nie mają dostępu do specjalistów. To również świetne rozwiązanie dla niektórych chorych na zaburzenia lękowe, którzy dzięki tej możliwości są w stanie odbyć rozmowę z psychologiem bez zbędnego stresu związanego z wychodzeniem z domu.

Wizyta online czy stacjonarna?

Renomowani psychologowie dbają o to, aby utrzymać wysoki standard porad również w przypadku wizyt online. Przydatna okazuje się tutaj opcja uruchomienia kamerki internetowej, dzięki której specjalista może dokładnie obserwować reakcje pacjenta. Mimo to wiele osób wciąż preferuje wizyty stacjonarne, które zapewniają komfort spotkania „twarzą w twarz”. Wybór jednej z dwóch form wizyty zależy więc w pełni od preferencji, a decydując się na rozmowę online, możemy mieć pewność, że wciąż uzyskamy poradę psychologiczną na najwyższym poziomie. 

Dodaj komentarz

3 × trzy =