Jakimi metodami dokonuje się dezynfekcji pomieszczeń?

Obecne czasy coraz częściej wymagają od firm dezynfekcji pomieszczeń. Wynika to z coraz większej dbałości o higienę klientów albo lepsze warunki sanitarne dla pracowników. Trzeba też pamiętać o pandemii koronawirusa. Jakie metody są najskuteczniejsze w walce z wirusami czy bakteriami? 

Ozonowanie 

Ciężko o naturalniejszy sposób dezynfekcji pomieszczeń niż ozonowanie. Ozon posiada właściwości odkażające, dzięki czemu nie są wymagane żadne dodatkowe środki chemiczne. Ozon występuje w powietrzu naturalnie, przez co jest metodą bardzo bezpieczną. Nie naraża się ludzi na kontakt ze środkami niewiadomego pochodzenia. Dezynfekcja pomieszczeń ozonem pozwoli trwale unicestwić bakterie, wirusy, zarodniki, pleśń, grzyby oraz alergeny. Używa się w tym celu ozonatorów, które pozwalają też unicestwić źródła niechcianych zapachów. 

Środki naturalne lub chemiczne 

Co prawda tradycyjna dezynfekcja ręczna kosztuje mnóstwo czasu, ale także potrafi być skuteczna. Należy jedynie pamiętać o dokładnym czyszczeniu każdej powierzchni. Można w tym celu wykorzystać wodę utlenioną, nadmanganian potasu, jodynę, spirytus salicylowy albo po prostu alkohol. Ostatecznie wystarczy woda z dużą ilością mydła. W przypadku zakupu środków chemicznych należy zwrócić uwagę na skład, zwłaszcza przy wrażliwej skórze lub alergiach. 

Dodaj komentarz

4 + cztery =