Zabezpieczenie przed COVID-19 dla szpitali

Koronawirus wymusił konieczność zaakceptowania wielu zmian w naszym życiu. Mowa tutaj zarówno o dostosowaniu stylu życia do wprowadzonych restrykcji, jak i wprowadzeniu stosownej organizacji pracy w instytucjach publicznych. Szczególnie na szpitalach ciąży obowiązek dokładania wszelkich starań ku temu, by jak najbardziej minimalizować ryzyko rozprzestrzeniania się COVID-19. Jakie działania lub produkty okażą się w tym pomocne?

Dbać o zdrowie pracowników i pacjentów

Kluczową kwestią jest zapewnienie dostępu do odpowiednio dużej liczby środków służących do odkażania rąk. Niezbędne jest także wyposażenie personelu szpitala w maseczki, rękawiczki i przyłbice. Medycy pracujący na oddziałach zakaźnych muszą bezwzględnie korzystać ze specjalnych kombinezonów, które zapewniają kompleksową ochronę przed zarażeniem. W szpitalu musi panować nienaganny porządek, a wszystkie oddziały, gabinety i pozostałe pomieszczenia należy poddawać regularnej dezynfekcji przeprowadzanej przy użyciu profesjonalnych środków. Obowiązkowe jest stosowanie się do wprowadzonego zakazu odwiedzin, gdyż znacznie zmniejszy to ryzyko transmisji koronawirusa.

Podczas opieki nad pacjentem chorym na COVID-19 przydatne okażą się także nowoczesne rozwiązania służące izolacji, takie jak namiot barierowy. To specjalna konstrukcja, która pokrywa ciało od pasa w górę i posiada jednorazowy charakter. Chory czuje się komfortowo, a lekarze i pielęgniarki nie są narażeni na zainfekowanie. Więcej informacji na temat tego produktu znajdziemy na stronie internetowej https://csmiwum.pl/namiot-barierowy/.

Dodaj komentarz

jeden − jeden =