Jak dbać o swoje zęby?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Ludzka jama ustna to dość nieprzyjazne miejsce, wypełnione kwasem i bakteriami, które mogą powodować ubytki, choroby dziąseł i inne problemy.
Aby zachować zdrowe zęby, należy je regularnie czyścić (co najmniej dwa razy dziennie), regularnie nitkować i szczotkować, a co najmniej dwa razy w roku chodzić na kontrole do dentysty.

Podstawowe zasady

  1. Szczotkuj zęby dwa razy dziennie, rano i przed snem.

  2. Nitkuj zęby raz dziennie, aby usunąć cząstki jedzenia pozostawione między zębami.

  3. Używaj pasty do zębów z fluorem, aby pomóc zapobiegać ubytkom i wzmocnić szkliwo na powierzchni zębów.

  4. Używaj płukanki przeciwpróchniczej, jeśli masz suchą jamę ustną lub pij wodę w ciągu dnia, aby pomóc w zapobieganiu ubytkom.

  5. Wizytuj swojego dentystę co najmniej dwa razy w roku na czyszczenia i kontrole, zwłaszcza jeśli masz cukrzycę lub jesteś w ciąży lub karmisz piersią.

Jak wybrać dobrego dentystę?

Przy wyborze dentysty należy wziąć pod uwagę kilka czynników. Najważniejszym z nich jest Twój poziom komfortu z dentystą i jego personelem. Jeśli w dowolnym momencie wizyty poczujesz się nieswojo, najlepiej znajdź innego lekarza. Powinieneś również poszukać takiego, który ma doświadczenie w pracy z pacjentami takimi jak ty – niezależnie od tego, czy mają oni specjalne potrzeby czy są niepełnosprawni. Jednym z takich gabinetów jest DentalPark. Mogą one również zapewnić Państwu wszystkie usługi stomatologiczne, które są potrzebne, aby utrzymać usta zdrowe i bez bólu.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Co ułatwi wędkowanie?
Co ułatwi wędkowanie?
Nie ważne czy jesteś wędkarzem początkującym, czy profesjonalistą. Nie istotne, jaką metodą łowisz. Żaden wędkarz nie jedzie na ryby bez […]
Farelka – czym jest i do czego służy?
Farelka – czym jest i do czego służy?
Farelka to grzejnik elektryczny, który znajduje zastosowanie w domu, biurze lub w każdym innym miejscu. Farelka jest niewielkim urządzeniem, które […]
Bóg w książkach – czego się spodziewać?
Bóg w książkach – czego się spodziewać?
Religia dla wielu osób jest jedną z najważniejszych rzeczy w życiu. Szczególnie w trudnych chwilach potrzebujemy wiary, że ktoś się […]