Jak wybrać klimatyzację do domu lub mieszkania?

Ocieplenie klimatu staje się faktem, dlatego też w okresie letnim jest nam coraz trudniej wytrzymać upały. Temperatura robi się tak wysoka, że zwłaszcza osoby starsze i schorowane mogą nawet znaleźć się w sytuacji zagrożenia zdrowia i życia. Inni natomiast muszą radzić sobie ze znacznie obniżonym komfortem. Na szczęście można sprawić, że upał nie będzie nam dokuczał aż tak bardzo. Wystarczy zainwestować w porządną klimatyzację, którą można zamontować w domu lub mieszkaniu. Sprawdzamy jakiego wyboru dokonać.

Klimatyzator przenośny

Jednym z popularnych ostatnio rozwiązań jest zakup klimatyzatora przenośnego. Jest to niewielkie urządzenie, które możemy przewozić pomiędzy pokojami na kółkach. Trzeba jednak wziąć pod uwagę fakt, że urządzenia tego typu mają wiele wad. Chociażby gruba rura, którą trzeba wystawiać za okno, w celu usuwania gorącego powietrza. Drugą wadą jest głośna praca, co wynika z pracy kompresora wewnątrz pomieszczenia. Dlatego też poleca się wybrać taką klimatyzację tylko osobom, które chcą mieć chłód za najniższy możliwy koszt.

Klimatyzacja stacjonarna

Gdy chcemy mieć klimatyzację z prawdziwego zdarzenia, należy zainwestować w klimatyzator typu split. Układ taki posiada osobny moduł zewnętrzny (z hałasującą sprężarką) oraz wewnętrzny (zawierający jedynie cichy wentylator). Nie ma konieczności otwierania okien jak przy klimatyzatorze przenośnym, ponieważ rurki z chłodziwem są montowane na stałe. Na stronie https://clima-comfort.com.pl/ możemy znaleźć ofertę jednej z firm, w której można zamówić taką klimatyzację wraz z montażem.

Dodaj komentarz

4 × cztery =