Salon z czerwonej cegły – jak to zrobić?

Urządzając mieszkanie lub dom, czasami ciężko się zdecydować na konkretny styl, w którym chcemy zaaranżować nasze wnętrze. Czasami jednak jakiś konkretny element skradnie nasze serce i koniecznie chcemy go wykorzystać podczas aranżacji przestrzeni. Takim elementem często staje się salon z czerwonej cegły. Jak zaprojektować taki salon, aby być zadowolonym z rezultatu?

Dokładnie zaplanuj efekt końcowy

Zacznijmy od tego, że cegła jest dość dominującym elementem wystroju. Dlatego należy dobrze zastanowić się, w jakiej ilości chcemy jej użyć. Najlepiej jest zrobić jedną ceglaną ścianę, a resztę pomalować na stosunkowo jasny kolor. W przeciwnym razie całość może wyjść przytłaczająco i dość ciemno. Cegła czerwona może być częścią domu, która po prostu nie zostanie otynkowana ani pomalowana. Można też kupić cegły, pociąć je na plasterki i z ich pomocą wykończyć ścianę.

Inną metodą jest kupienie płytek ceglanych, np. https://cekobud.pl/pl/24-plytki-ceglane-recznie-formowane. Jeżeli nie jesteśmy pewni, jakie rozwiązanie zastosować, skorzystajmy z pomocy pracowników sklepów budowlanych lub osób zajmujących się aranżacją wnętrz. Salon z ceglanym elementem najlepiej urządzić w stosunkowo nowoczesnym lub dość surowym, ascetycznym stylu. Wtedy zyskamy, pewność, że ceglana dekoracja zgra się z resztą wystroju. Nie jest to jednak sztywną regułą i jeżeli posiadamy zmysł estetyczny, to ceglana ściana może stać się świetnym dodatkiem do designerskiego lub artystycznego wnętrza. Zanim podejmiesz decyzję o wykorzystaniu cegły w swoim salonie, zastanów się, czy będzie on wówczas współgrał z resztą mieszkania.

 

Dodaj komentarz

4 × pięć =