Jak nakładać podkład na twarzy?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Dobry makijaż zapewnia kobietom lepszy nastrój i poczucie zadbanych. Trwałość makijażu zależy głównie od prawidłowego nałożenia podkładu. Jak nakładać podkład na twarz, aby przedłużyć trwałość make-upu i nie poprawiać go zbyt często w ciągu dnia?

Przygotowanie twarzy przed nałożeniem makijażu

Dla lepszego rozprowadzania podkładu na twarzy konieczne jest odpowiednie przygotowanie twarzy, z uwzględnieniem pielęgnacji skóry. Krem na dzień warto nałożyć ok. 10-15 minut przed aplikacją podkładu. Ten czas pozwoli na wchłonięcie kremu w głąb skóry. Na większe wyjścia przyda się dobra baza pod podkład, jednak zwykle zawierają one spore ilości silikonu, dlatego ważne, aby sięgać po taki produkt okazjonalnie, nie zaś do codziennego użytku.

Jak nakładać podkład na twarzy?

Najpopularniejszym sposobem na nakładanie podkładu jest użycie rąk. Temperatura ciała sprawia, że nawet tępe produkty nabierają większej płynności i lepiej się rozprowadzają. Ten sposób może skutecznie ograniczyć zużycie podkładu. Nie zawsze jednak jest to wygodne, zwłaszcza gdy mamy mało czasu. Przy tym sposobie mogą pojawić się problemy z równym kryciem skóry. Dla równomiernego rozprowadzenia produktu lepiej sprawdzą się pędzle do podkładu. Pozwalają one na łatwe dotarcie do zagłębień w skórze twarzy. Przy korzystaniu z pędzli nie trzeba brudzić rąk. Należy pamiętać, aby dbać o higienę pędzli. Należy je myć, aby nie dopuścić do rozwoju bakterii, a także by zapewnić pędzlom długą żywotność.

Nakładanie podkładu najlepiej rozpocząć od środka twarzy. Przy użyciu pędzla do podkładu należy wykonywać ruchy w kierunku zewnętrznym twarzy. Jeśli podkład nieznacznie odróżnia się kolorystycznie od skóry, dobrze jest przeciągnąć produkt na szyję. Pozwoli to lepiej zatrzeć granice makijażu.

Artykuł napisany we współpracy z Profryzjer – sklep kosmetyczny i fryzjerski.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Jak skutecznie schudnąć bez efektu jojo?
Jak skutecznie schudnąć bez efektu jojo?
Odchudzanie wymaga wiele czasu i wysiłku, a na końcu i tak czeka na nas efekt jojo. Czy to rzeczywiście prawda? […]
Sprzęt do wędkowania firmy MAD
Sprzęt do wędkowania firmy MAD
Każdy, kto pragnie rozpocząć swoją przygodę z wędkowaniem, powinien zacząć od skompletowania niezbędnego sprzętu i wyposażenia. Na rynku znaleźć można […]
Przenośniki magazynowe – rodzaje i zastosowanie w branży
Przenośniki magazynowe – rodzaje i zastosowanie w branży
Współcześnie w przestrzeniach magazynowych powszechnie wykorzystuje się rozmaite przenośniki przemysłowe. Zapewniają one bowiem niezakłócony przepływ towarów w trybie ciągłym, co […]