Wyznaczniki mody casualowej

Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

W modzie panują obecnie różne style, lecz od lat coraz większe uznanie zyskuje ten casualowy. Wiele osób ponad wszystko przekłada wygodę i właśnie wtedy ten trend staje się dla nich idealny. Jednocześnie pozwala to osiągnąć zaskakująco schludny oraz uniwersalny efekt, zarówno w przypadku kobiet, jak i mężczyzn. Czym się kierować w stylu casual?

Sportowa elegancja

Jak sama nazwa wskazuje styl ten ma charakter codzienny i raczej swobodny, a na pewno nieformalny. Nie oznacza to jednak, że będzie on niechlujny, a wręcz przeciwnie. Poszczególne elementy są często połączeniem klasyki z modą sportową, co pozwala osiągnąć ciekawy efekt, który sprawia, iż strój ten jest odpowiedni na wiele okazji. Często o wariancie casual mówi się, iż jest to sportowa elegancja, a więc ubiór wygodny, lecz jednocześnie prezentujący się dobrze, co sprawia, że po taki wizerunek sięgają czasem również osoby medialne. Będzie to doskonały wybór na spotkanie z przyjaciółmi, wyjście do baru czy klubu, a także na spacery. Nie należy natomiast stosować go przy bardzo uroczystych wydarzeniach, podczas ważnych spotkań czy ogólnie w pracy – chyba, że u danego pracodawcy z założenia dopuszczalny jest ubiór mniej formalny. 

Swoboda i wygoda

Najważniejszym aspektem stylu casual jest to, że cała stylizacja ma być nade wszystko wygodna. Trzeba zatem zwrócić dużą uwagę na materiały oraz jakość wykonania ubrań. Szczególnie cenione są miękkie, ale wyraźne faktury, które będą przyjazne dla ciała i w żaden sposób nie będą ograniczać ruchów. Same ubrania powinno się wybierać raczej dopasowane, lecz z uwzględnieniem swojej sylwetki, a więc tak by zatuszować ewentualne niedoskonałości. Z tego względu moda casualowa jest również niezwykle uniwersalna i może być stosowana praktycznie w każdym wieku, przez mężczyzn i kobiety.

Jednocześnie duży nacisk kładzie się w tym przypadku na indywidualizm, więc nie ma tak naprawdę sztywnych ram odnośnie tego co można, a czego nie można założyć w obrębie tego stylu. Wyjątkowy charakter stroju można podkreślić wybierając jakiś wyróżniający się element jak koszulki z wzorami czy zabawne skarpetki męskie. Jeśli rzeczy te będą dobrze połączone z resztą stroju to mogą stanowić spójną stylizację, która będzie jednocześnie luźna, a przy tym estetyczna. 

Ponadczasowe elementy garderoby

Ze względu na to, że w stylu casualowym przeważa wygoda – cechą charakterystyczną tej mody stały się pewne elementy ubioru, które są popularne już od wielu lat i wykorzystywane w różnych stylizacjach. Nieodzowne są bawełniane t-shirty, ale świetnym wyborem będą też bardziej klasyczne koszulki polo, a w kontekście dolnej części stroju proste spódnice oraz ponadczasowe jeansy. U mężczyzn bardzo częstym wyznacznikiem tego stylu jest łączenie standardowych koszulek z marynarkami, co może być doskonałe na wyjście do kina czy do mniej prestiżowej restauracji. W kontekście obuwia także najważniejszy jest komfort, więc charakterystycznym elementem casualowym jest obuwie sportowe (może być skórzane), trampki czy balerinki. Ogólna koncepcja powinna być zestawieniem klasycznych ubrań z luźniejszymi, dzięki czemu zachowuje się umiarkowaną elegancję, jednocześnie uzyskując dość charakterystyczny, nonszalancki efekt. 

Stonowane i delikatne dodatki

Moda obejmuje nie tylko ubrania, ale też dodatki i akcesoria, które uzupełniają całą koncepcję. W przypadku stylu casualowego liczy się przede wszystkim prostota oraz minimalizm. Biżuterii nie powinno być zatem dużo i lepiej wybrać zegarek, niezbyt duży naszyjnik czy kolczyki. Dyskrecję powinno się zachować również w kwestii makijażu, by nie był on przesadzony i zbyt wyzywający. W kontekście fryzury panuje w zasadzie pełna dowolność i najważniejsze jest to by była ona swobodna, a dana osoba dobrze się w niej czuła. W połączeniu z odpowiednimi ubraniami da to schludny wizerunek, który będzie się dobrze prezentował, a przy tym zapewni odpowiedni komfort. Chcąc urozmaicić stylizację można wybrać mniej typowe skarpetki, których duży wybór jest dostępny np. na  https://kabak.com.pl/kategoria/skarpetki.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Szkolenie BHP – dlaczego jest ważne w każdej pracy?
Szkolenie BHP – dlaczego jest ważne w każdej pracy?
Każdy przedsiębiorca zatrudniający pracowników ma wobec nich wiele obowiązków. Musi zadbać o odpowiednie wyposażenie miejsca pracy, rozliczać podatki, prowadzić szkolenia. […]
Planowanie przyjęcia weselnego – co wziąć pod uwagę?
Planowanie przyjęcia weselnego – co wziąć pod uwagę?
Jesteście gotowi ślubować sobie miłość i wierność? Będzie to niewątpliwie jeden z najdonioślejszych i najważniejszych dni w życiu. Nic więc […]
Czym charakteryzuje się instalacja napowietrzająca?
Czym charakteryzuje się instalacja napowietrzająca?
Kluczowym elementem każdego budynku mieszkalnego jest odpowiednio zaprojektowana kanalizacja, która zadba o odprowadzanie wszystkich nieczystości i ścieków. Aby mogła ona […]