Jak z powodzeniem zastąpić produkty glutenowe?

Zastępowanie produktów zawierających gluten alternatywami bezglutenowymi może być podstępnym biznesem. Jest tak wiele opcji do wyboru, ale które z nich są najlepsze?

Mąka bezglutenowa

Pierwszą rzeczą do rozważenia jest to, co próbujesz zastąpić. Jeśli jest to chleb, to najważniejsza będzie mąka, której używasz. Mąki bezglutenowe mają nieco inną teksturę i smak niż mąki pszenne, więc wypróbuj kilka różnych marek, aby znaleźć taką, która odpowiada Twoim potrzebom. Niektóre marki można kupić w sklepach ze zdrową żywnością, ale często taniej i łatwiej jest kupić je online. Żywność bezglutenowa w sklepach online jest często tańsza niż w sklepach i zazwyczaj dostarczana jest prosto do Twoich drzwi.

Chleb

Obecnie dostępnych jest wiele różnych rodzajów chleba, w tym bezglutenowe bułki i bochenki, które zwykle występują w odmianach białych lub razowych. Można również znaleźć chleby wykonane z mąki ryżowej lub ziemniaczanej, które mogą odpowiadać osobom, które nie lubią chlebów wykonanych z mąki pszennej. Są one jednak zazwyczaj droższe niż inne rodzaje chleba bezglutenowego. W niektórych przypadkach bardziej ekonomiczne może być zrobienie własnego chleba bezglutenowego. Możesz kupić specjalne mieszanki mąki bezglutenowej online lub w sklepach ze zdrową żywnością, a następnie użyć ich do wypieku własnych bochenków chleba.

Makaron

W wielu supermarketach można kupić makaron zrobiony z brązowego ryżu lub quinoa zamiast makaronu pszennego, ale jeśli chcesz mieć szerszy wybór kształtów i rozmiarów, to poszukaj w Internecie. Możesz również kupić makaron wykonany z kukurydzy, ziemniaka lub nawet ryżu. Większość z tych makaronów ma takie same wartości odżywcze jak makaron pszenny, ale mogą nie smakować tak dobrze.

Dodaj komentarz

1 × 1 =