Jakich narzędzi używają na co dzień weterynarze?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Praca lekarzy weterynarii to nie tylko okresowe szczepienia psów i kotów. Na zapleczach ich gabinetów odbywają się poważne zabiegi chirurgiczne zwierząt towarzyszących i gospodarskich. Jednak to nadal nie koniec obowiązków i czynności, do których potrzebne są specjalistyczne narzędzia weterynaryjne. Z czego korzystają weterynarze, niosąc pomoc zwierzętom wszelkich gatunków i rozmiarów?

Narzędzia i sprzęt weterynaryjny – by ratować życie i zdrowie naszych pupili

Żadna placówka weterynaryjna i żaden gabinet zajmujący się leczeniem zwierząt nie mogą obejść się bez specjalistycznego sprzętu. Część z używanych narzędzi i akcesoriów nie różni się od tych, z jakich korzystają lekarze innych specjalizacji. Jednak specyfika pracy ze zwierzętami wymaga też zaopatrzenia w narzędzia przeznaczone wyłącznie do pracy weterynarza. Mogą być to przyrządy służące do poskramiania takie jak np. chwytaki, kagańce czy też klatki, ale i rękawice ochronne dla samych lekarzy oraz specjalne narzędzia dostosowane do unikalnej anatomii poszczególnych czworonogów.

W ratowaniu zdrowia i życia zwierząt niezwykle ważna jest jakość używanych narzędzi, ich trwałość i łatwość obsługi. Przyrządy takie jak rozwieracze szczęk, trokary używane przy wzdęciach, klamry nosowe, lusterka stomatologiczne, urządzenia wspomagające poród czy pilniki do zębów i kopyt powinny być wykonane z najwyższej klasy medycznej stali hartowanej. Zapewni to możliwość dezynfekowania i sterylizowania, a tym samym bezpieczeństwo czworonożnych pacjentów.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Jakie parametry ma dobry grill?
Jakie parametry ma dobry grill?
Wiosna oraz lato to dla wielu osób przede wszystkim sezon grillowy. Aby jednak ta czynność była przyjemnością, musimy się zaopatrzyć […]
Eleganckie propozycje sukienek dla kobiet XL
Eleganckie propozycje sukienek dla kobiet XL
Sukienka to ten element garderoby kobiecej, który wyśmienicie podkreśla walory sylwetki damskiej, ukrywając i tuszując wszelkie jej niedoskonałości. Dlatego zwłaszcza […]
Jak upiększyć swoje brwi?
Jak upiększyć swoje brwi?
Piękne i zadbane brwi są doskonałą ozdobą. Nie bez powodu mówi się w końcu, że stanowią one ramę naszej twarzy. […]