Oryginalne czy zamienniki – jakie części do tirów wybrać?

Serwisowanie samochodu ciężarowego wiązać się może z dużymi kosztami. Wie o tym każdy, kto musiał zmierzyć się z koniecznością usunięcia poważnej awarii lub odsyłał ciężarówki do serwisu, gdzie wykonywano szereg różnych napraw. Po zapłaceniu rachunku za tego typu naprawy niejeden klient rozważa przy kolejnych naprawach zakup części nieoryginalnych. Czy to dobry kierunek? Czy do napraw ciężarówek używać części oryginalnych czy zamienników? 

Zamienniki są dużo tańsze

Części określane jako zamienniki, są oczywiście dużo tańsze od oryginalnych. Cena takich części jest atrakcyjna, należy jednak zastanowić się, czy cena powinna być jedynym kryterium wyboru. Zamienniki nieznanych firm bardzo często są dużo gorszej jakości od części oryginalnych, nie oznacza to jednak, że jest to generalna zasada. I wśród zamienników można znaleźć naprawdę dobre części, warte zastosowania w samochodzie ciężarowym.

Wszystko zależy od rodzaju części, producenta a nawet od sprzedawcy. Żaden szanujący się sprzedawca nie zaoferuje kiepskiej jakości części do samochodów ciężarowych Mercedes, Daf czy Scania, ponieważ wie doskonale, że zawodowcy – a tak można określić całą branżę transportową – szybko zauważą bezsens kupowania w takich miejscach. A strata klientów to coś, na co szanujące się firmy, sprzedające części nie mogą sobie pozwolić. 

Warto stawiać na sprawdzonych sprzedawców

Części oryginalne czy zamienniki? Jeśli są dobre, i takie i takie są warte uwagi. Samemu nie zawsze da się to stwierdzić, warto więc polegać na sprawdzonych sprzedawcach, którzy mają różne części do samochodów ciężarowych AUTOS Piła to jedno z takich miejsc, gdzie możemy je znaleźć. Kupując w takich miejscach można mieć pewność, że sprzedawcy zaoferują dobre części. Zarówno te oryginalne jak i zamienniki.

Dodaj komentarz

7 − trzy =