Co często jest wymienianie w układzie kierowniczym?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Samochód to oczko w głowie i wizytówka wielu mężczyzn, dlatego starają się oni jak najlepiej o niego dbać. W każdym aucie znajduje się jednak szereg elementów i podzespołów, które w wyniku eksploatacji ulegają niekiedy uszkodzeniu lub zużyciu, co może się przełożyć na złą pracę maszyny, a w skrajnych przypadkach – może być nawet przyczyną wypadku. Jednym z takich podzespołów jest układ kierowniczy.

Profilaktyka to podstawa – bez względu na markę

Niezależnie od rodzaju układu kierowniczego, jaki został zamontowany w pojeździe, jego awarie są do siebie podobne. Podlega on bowiem zawsze identycznych obciążeniom w trakcie jazdy, co w efekcie może prowadzić do uszkodzenia poszczególnych elementów. Po pierwsze, współcześnie w większości układów kierowniczych umieszcza się przekładnie zębatkowe, zwane maglownicami.

Jeżeli w trakcie jazdy słyszymy stukanie z komory silnika, powinniśmy zwrócić uwagę na końcówki układu, które mogły ulec zużyciu. Ich wymiana jest banalnie prosta.

Po drugie, częstym źródłem problemów jest również przegub krzyżakowy lub drążek kierowniczy. W tym wypadku pojawieniu się stuków towarzyszy znaczne pogorszenie precyzji całego układu kierowniczego. Jedynym rozwiązaniem jest przeważnie wymiana tych elementów w profesjonalnym warsztacie. W ekstremalnych przypadkach może też dojść do wyszczerbienia zębów na listwie przekładni. Tutaj z kolei warto wymienić całą maglownicę, bo zmniejszy to koszty naprawy.

Ostatnimi elementami ulegającymi niekiedy awariom są wahacze i łączniki stabilizatora. Są to dosyć tanie części, nawet w samochodach marki premium. Przykładem może być sworzeń wahacza audi a3 albo łącznik stabilizatora astra f – gdy tylko zorientujemy, że coś jest z nimi nie tak, możemy je bez trudu wymienić w niemal każdym serwisie.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Jakie parametry ma dobry grill?
Jakie parametry ma dobry grill?
Wiosna oraz lato to dla wielu osób przede wszystkim sezon grillowy. Aby jednak ta czynność była przyjemnością, musimy się zaopatrzyć […]
Dlaczego do domu warto wybrać żaluzje fasadowe?
Dlaczego do domu warto wybrać żaluzje fasadowe?
Najlepszą opcją do pożądanego wystroju wnętrza domu i ochrony Twojego domu jest zastosowanie żaluzji fasadowych. Zapewnią one nie tylko czynnik […]
Kim są native speakerzy i czym różnią się od typowych tłumaczy?
Kim są native speakerzy i czym różnią się od typowych tłumaczy?
Profesjonalny przekład tekstu z języka polskiego na obcy oraz z obcego na polski, wymaga perfekcyjnej znajomości tych obu języków. W […]