Jak zaopatrzyć biuro w profesjonalny system klimatyzacyjny?

Dobrze działający system klimatyzacyjny jest dziś standardem prawie w każdym biurze. Pomieszczenia, które każdego dnia zapełniają się pracownikami powinny, oprócz spełniania wymogów BHP, cechować się optymalną temperaturą i wilgotnością. W przypadku biur jest to szczególnie istotne, gdyż praca wykonywana w takich miejscach wymaga przecież dużej dozy skupienia. Ważny jest też aspekt zdrowotny. Klimatyzator, przy odpowiedniej konserwacji może pomóc oczyścić powietrze ze szkodliwych roztoczy, których wdychanie prowadzi do chorób płuc i niebezpiecznych reakcji alergicznych.

Należy określić swoje potrzeby

Wiadomo zatem, że koszt poniesiony na instalację systemu klimatyzacji w biurze to potrzebna inwestycja. Przed podjęciem decyzji o jego instalacji należy wziąć pod uwagę wszystkie występujące w danym miejscu uwarunkowania. To do nich należy dostosować najbardziej odpowiedni rodzaj klimatyzacji. Nie chodzi tu tylko o powierzchnię, ale też o ilość osób przebywających w pomieszczeniach i zainstalowanych tam urządzeń elektronicznych. Jeśli miejsce pracy ogranicza się do dwóch lub trzech sal biurowych warto zamontować klimatyzatory naścienne. Połączone z zewnętrznym agregatem doskonale poradzą sobie z chłodzeniem niewielkiej przestrzeni. W przypadku większych powierzchni warto rozważyć instalację klimatyzatorów kasetonowych, które zazwyczaj ukrywane są pod sufitem za pomocą specjalnej obudowy maskującej. Istotnym czynnikiem jest też moc zamontowanych urządzeń.

Warto przeprowadzić konsultację oraz wybrać fachowego wykonawcę

Jeśli powierzchnia biurowa jest wynajmowana należy zapytać się o zgodę właściciela nieruchomości. Jest wiele wyspecjalizowanych firm realizujących montaż tego typu urządzeń. Na stronie takiej jak http://rbklima.pl można znaleźć szeroką ofertę usług tego typu. Są one kompleksowe – obejmują nie tylko instalację, ale też wszystko, co wiąże się z eksploatowaniem klimatyzacji, a więc także całodobowy serwis i czyszczenie. Znajduje się tam ponadto wiele przydatnych informacji, które ułatwią podjęcie decyzji o inwestycji w te urządzenia.

Dodaj komentarz

14 − dwanaście =