Jakie typy zaworów są dostępne na rynku?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Zawory są najważniejszą częścią systemu hydraulicznego. Zawory pozwalają kontrolować przepływ cieczy i mogą być zaprojektowane tak, aby spełniać wiele różnych funkcji. Rodzaje zaworów stosowanych w układach hydraulicznych są ogólnie klasyfikowane według ich funkcji:

Zawory sterujące

Służą one do sterowania przepływem cieczy przez układ. Zawory sterujące mogą być ręczne lub automatyczne. Automatyczne zawory sterujące reagują automatycznie na zmiany ciśnienia lub temperatury, natomiast ręczne zawory sterujące wymagają ręcznej regulacji.

Zawory nadmiarowe

Zawory nadmiarowe są przeznaczone do obniżania ciśnienia w układzie, które w przeciwnym razie mogłoby spowodować uszkodzenie. Zawory nadmiarowe mogą być wstępnie ustawione (ustawione w fabryce) lub regulowane (ustawione przez operatora przed użyciem).

Zawory wydechowe

Zawory wydechowe służą do wypuszczania zużytych produktów paliwowych z cylindra. Są one zazwyczaj wykonane ze stali i mają cienką warstwę chromu, aby były odporne na zużycie w wyniku wysokiej temperatury i tarcia. Zawory wydechowe są otwierane przez wałek rozrządu wydechowego i zamykane przez sprężyny, które przywracają je do pierwotnego położenia po otwarciu.

Zawory dolotowe

Zawory dolotowe są również znane jako zawory ssące lub indukcyjne, ponieważ wciągają powietrze do komory spalania, gdy otwierają się podczas suwu dolotu. Wpuszczają one mieszankę paliwowo-powietrzną do komory spalania, aby mogła zostać efektywnie spalona przez zapłon świecy zapłonowej. Zawory dolotowe znajdują się zazwyczaj na głowicach cylindrów z dwoma lub więcej cylindrami na bank (łącznie cztery). Większość silników ma dwa zawory dolotowe na głowicę cylindra (dwa na bank), ale niektóre silniki mogą mieć cztery lub więcej na bank (łącznie).

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Gdzie stosowane są konstrukcje żelbetowe?
Gdzie stosowane są konstrukcje żelbetowe?
Budownictwo, jak każda gałąź przemysłu przechodzi przez swego rodzaju epoki. Nasi najdawniejsi przodkowie, do budowy wykorzystywali materiały, które potrafili w […]
Z jakimi udogodnieniami wiąże się współpraca z dużą firmą kurierską?
Z jakimi udogodnieniami wiąże się współpraca z dużą firmą kurierską?
Obecnie rynek działa na tak szeroką skalę, że trudno jest realizować zamówienia dla klientów kupujących towary z dala od miejsca […]
Praktyczne akcesoria dla niemowlaków
Praktyczne akcesoria dla niemowlaków
Przygotowując się do roli rodziców, warto zaopatrzyć się w praktyczne akcesoria. Wielu z nich nie ma wśród rzeczy, polecanych do […]