Na co zwrócić uwagę przy wyborze opon?

Dobór opon do quada powinien zależeć od tego, po jakiej powierzchni mamy zamiar się poruszać. Inne produkty dedykowane są gładkim nawierzchniom, a inne trudnym i grząskim terenom – nasz wybór wpłynie nie tylko na poziom przyczepności pojazdu, ale i jego czas reakcji oraz nasze ogólne bezpieczeństwo. A co z oponami uniwersalnymi? Czy te w ogóle mają rację bytu?

Dynamika jazdy

Poruszając się głównie po asfalcie przyjrzyjmy się produktom, które zagwarantują nam najwyższą przyczepność zarówno na mokrej, jak i suchej nawierzchni. Szosowe opony do quada ułatwiają prowadzenie maszyny – powinny być też wyposażone w homologację drogową, która świadczy o ich prawnym dopuszczeniu do użytku drogowego. Starajmy się również kupować wyłącznie opony nowe i jasnego pochodzenia (czyli od znanych i doświadczonych producentów, którzy produkują wartościowy asortyment). Używany sprzęt nie dość, że szybko traci na wartości, często nie spełnia nawet połowy pokładanych w nim oczekiwań, to stanowi też i duże niebezpieczeństwo dla kierującego quadem.

Jeśli nie jesteśmy pewni na jaką markę warto postawić, to poszukajmy opinii na temat interesujących nas firm lub uzyskajmy informację od kogoś, kto miał już z jedną z nich styczność. Jedną z popularniejszych marek wśród kierowców quadów są opony Taurus Producent ten w swojej ofercie udostępnia modele do jazdy w terenie oraz po asfalcie. Oczywiście, istnieje również opcja uniwersalna, czyli modele pośrednie pomiędzy jedną a drugą nawierzchnią – wszechstronne, ale i przez to w żadnej kategorii nie najlepsze.

Dodaj komentarz

dwa + osiemnaście =