Czy do używania opasek zaciskowych jest cokolwiek potrzebne?

Opaski zaciskowe wykrywalne to najpopularniejsze i najczęściej spotykane w Polsce opaski. W naszym kraju, opaski tego typu są stosowane do układów hamowania przyczep ciągnikowych, samochodów osobowych oraz maszyn budowlanych. Od początku produkcji opasek zaciskowych wykorzystywano je do ich identyfikacji, co sprawiało, że były one znane zarówno pracownikom jak i użytkownikom. Dziś można spotkać je niemal wszędzie. 

Cechy charakterystyczne opasek zaciskowych

Opaski zaciskowe wykrywalne to wyroby, które przeznaczone są do zabezpieczania elementów maszyn, urządzeń i instalacji. Charakteryzują się one wysoką odpornością na działanie czynników niekorzystnych, w szczególności rozpuszczalników, smarów, olejów czy pochodnych ropy naftowej. Opaski tego typu sprawdzają się idealnie do zabezpieczania głowic hydroforowych oraz uszczelek. Są one również stosowane w budownictwie morskim oraz na statkach pasażerskich.

Co warto wiedzieć o opaskach zaciskowych? 

Opaski te są przeznaczone do użycia w ruchu drogowym i kolejowym. Wszystkie opaski wykonane są z gumy EPDM (guma naturalna), która jest bardzo elastyczna i odporna na uszkodzenia mechaniczne. Nie mogą być użyte do pracy w warunkach ograniczonego dostępu powietrza oraz dla precyzyjnego montażu i instalacji urządzeń sterowanych elektrycznie.

Dodaj komentarz

16 − dwa =