Jak zabezpieczany jest sprzęt w magazynach przed kradzieżą?

Duże sieci marketów posiadają zazwyczaj magazyny zlokalizowane pod miastami, które obsługują. Dzięki temu towar można szybko dowieźć na miejsce dostawczymi samochodami, natomiast duże ciężarówki mogą bez problemu wjechać na plac magazynowy, bezpośrednio po opuszczeniu obwodnicy miasta. Posiadanie takich obiektów jest jak widać bardzo przydatne pod względem logistycznym, ale z drugiej strony może powodować, że towar niezbyt dobrze strzeżony będzie ginął. Dlatego opracowano różne sposoby, które pozwalają na zabezpieczenie i weryfikowanie tego towaru.

Tradycyjne plomby

Wydaje się, że bardzo tanim, a jednocześnie dobrym wyjściem z sytuacji, są zwykłe plomby. Wiele z nich można dostać na https://www.plombysklep.pl/. Wygodnie korzysta się z nich wtedy, gdy towar przyjeżdża do magazynu w specjalnych skrzyniach, bądź w kontenerach. Wtedy taki pojemnik zostaje oplombowany albo na miejscu, albo jeszcze w momencie opuszczania fabryki, daje to sporą kontrolę nad tym, czy nikt nie zaglądał do jego wnętrza na całej drodze transportu fabryka-sklep docelowy. Tutaj sprawdzają się zwykłe plomby linkowe, które uniemożliwiają otwarcie pojemnika bez fizycznego i nieodwracalnego uszkodzenia samej plomby, bądź linki, co widać gołym okiem.

Nowoczesne rozwiązania

Bywa także, że stosowane są plomby elektroniczne, które są o wiele bardziej zaawansowane technicznie. Pozwalają między innymi na otwieranie kontenera (przez osoby uprawnione), bez konieczności zrywania czy niszczenia samego zabezpieczenia. Zazwyczaj konieczny jest do tego specjalny klucz lub hasło. Niemniej jest to technologia droższa, dlatego wykorzystuje się ją tylko tam, gdzie jest to wyjątkowo uzasadnione.

Dodaj komentarz

dwa × 5 =