Montaż kabli bez specjalistycznych narzędzi – czy to możliwe?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Montaż kabli w mieszkaniu spędza sen z powiek wielu mężczyznom. Czynność ta kojarzy im się bowiem z koniecznością stosowania specjalistycznych urządzeń (np. wiertarek lub wkrętarek) i korzystania ze skomplikowanych planów. Oplatanie siatką kabli domu może się zatem okazać ogromnym wyzwaniem. Na całe szczęście istnieje rozwiązanie pośrednie, które spowoduje, że z jednej strony przewody będą właściwie zamontowane, z drugiej zaś nie będziemy musieli się zbytnio napracować.

Kilka banalnie prostych rozwiązań

Skuteczną metodą na zamaskowanie przewodów biegnących po ścianach w mieszkaniu jest na przykład stworzenie specjalnej otuliny z drewna albo tworzyw sztucznych. Wykorzystuje się w tym celu długie i proste deseczki pomalowane na taki sam kolor, jak ściany. Można też wykorzystać plastikowy panel o fakturze przypominającej tło. Elementy te należy zamontować z użyciem kleju tak, aby pozostawały poza zasięgiem wzroku (kabel prowadzimy wzdłuż sufitu i wtapiamy w szczelinę między stropem i ścianą).

Aby dodatkowo ustabilizować przewody we wnętrzu otuliny, trzeba zastosować nity plastikowe zatrzaskowe. Jeśli chodzi o skuteczne chowanie kabli, można to również zrobić poprzez ich poprowadzenie wzdłuż ścian, za meblami oraz różnymi sprzętami elektronicznymi, ewentualnie pod dywanem.

W tym przypadku również warto jest zastosować osłonę w postaci otuliny oraz elementy stabilizujące i porządkujące, takiej jak choćby przepusty typu HV, które są dostępne na https://www.bhjanecki.pl/przepusty-typ-hv-c-28.html.
Trzecim skutecznym sposobem jest użycie specjalnego płaskiego kabla, doskonale wtapiającego się w ścianę. Przypomina on taśmę i występuje w wielu wariantach kolorystycznych, więc każdy bez trudu dopasuje go do koloru ścian w mieszkaniu.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Rodzaje naczep
Rodzaje naczep
Osoby inwestujące w rozwój działalności transportowej powinny skrupulatnie zaplanować kosztorys związany z rozbudową dostępnej oferty. Im więcej proponowanych usług, tym […]
Sposoby na zwiększenie wydajności i jakości pracy lekarzy
Sposoby na zwiększenie wydajności i jakości pracy lekarzy
W przychodniach oraz gabinetach lekarskich nigdy nie brakuje pracy – należy rejestrować pacjentów, przyjmować ich do gabinetów i prowadzić dokumentację […]
Jak pozbierać się po rozstaniu?
Jak pozbierać się po rozstaniu?
Rozstanie zawsze jest bolesne, ale nie możesz pozwolić, żeby przejęło kontrolę nad twoim życiem. Będą miotały Tobą najróżniejsze emocje, od […]