Czym jest bezprzewodowe hdmi i do czego może się nam przydać?

Technologia bezprzewodowego HDMI jest coraz powszechniej używana, jednak niewiele osób zdaje sobie sprawę z jej istnienia lub po prostu nie wie, czym ona jest. Możemy ją spotkać w telewizorach, projektorach oraz w naszych telefonach komórkowych. Jej użycie jest bardzo proste i może ona się nam przydać w wielu sytuacjach.

Definicja standardu bezprzewodowego HDMI

Przed wyjaśnieniem terminu bezprzewodowego HDMI warto powiedzieć, czym jest samo HDMI. Jest to skrót, z ang. High Definition Multimedia Interface i oznacza interfejs cyfrowy pozwalający szybko i bez strat na jakości przesyłać obraz oraz dźwięk, zachowując przy tym wysoką rozdzielczość. Bezprzewodowe HDMI realizuje dokładnie to samo zadanie, nie wykorzystując przy tym żadnego okablowania – posługuje się wyłącznie bezprzewodową siecią Wi-Fi. Jej zasięg pozwala na przesył obrazu i dźwięku na odległość około 50 metrów.

Jak wykorzystać technologię bezprzewodowego HDMI?

Najbardziej popularnym sposobem na wykorzystanie tej technologii jest wyświetlanie obrazu z naszego telefonu na telewizorze. Możemy dzięki temu oglądać zrobione przez nas zdjęcia i filmy na większym ekranie. Większość z naszych smartfonów powinna obsługiwać tę funkcję. Problem może pojawić się przy telewizorach. Nowsze odbiorniki, wyposażone w tzw. „Smart TV” bez problemu wyświetlą obraz z naszego telefonu. Starsze telewizory mogą nie posiadać tej funkcjonalności. Na szczęście można sobie z tym poradzić. Istnieją specjalne urządzenia, np. HiMedia Q10 Pro, które po podłączeniu do naszego odbiornika, pozwala na użycie bezprzewodowego HDMI.

 

Dodaj komentarz

5 × 5 =