Pellet – Czy warto się zainteresować tym tematem?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Pellet to małe kawałki drewna, które są sprasowane w gęstą formę. Są one wykorzystywane jako paliwo do pieców i kominków. Ogrzewanie pelletem to świetny sposób na ogrzewanie domu lub firmy, ponieważ jest bardzo wydajne i opłacalne. Jeśli chcesz kupić szybko pellet Gdańsk jest miastem, w którym jest tego pod dostatkiem.

Z czego może być pellet?

Pellety są produkowane poprzez kompresję materiałów paliwowych z biomasy w celu zmniejszenia ich objętości. Pellet jest wykonany z różnych materiałów, w tym drewna, bawełny i łusek kukurydzy. Mogą być używany w każdym urządzeniu, które wykorzystuje pellety drzewne, ale najczęściej są używane w piecach i kominkach na pellety.

Dlaczego warto?

Zaletą stosowania pelletu w porównaniu z innymi rodzajami paliwa jest to, że spala się on czyściej niż inne paliwa, takie jak węgiel czy drewno. Trwa on również dłużej niż inne rodzaje paliwa, ponieważ spala się w niższej temperaturze, co pomaga zapobiegać gromadzeniu się kreozotu w rurach i kominach.

Fakt, że są one wykonane z produktów ubocznych drewna oznacza, że mają bardzo wysoki wskaźnik BTU. Aby przedstawić to w perspektywie, jedna tona pelletów ma taką samą ilość energii jak 140 galonów oleju lub 3500 stóp sześciennych gazu ziemnego. To bardzo dużo ciepła!

Ale prawdziwym pięknem pelletów jest ich wydajność. Piec na pellet może ogrzewać Twój dom zużywając do 80% mniej energii niż piec na olej dzięki możliwości spalania w wyższych temperaturach przez dłuższy czas bez przegrzewania systemu lub powodowania uszkodzeń elementów takich jak rury lub zawory.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Notes – praktyczny prezent, który pomoże zaplanować grafik spotkań
Notes – praktyczny prezent, który pomoże zaplanować grafik spotkań
Wybierając notes, mamy pewność, że nasz prezent będzie praktyczny. Produkt ten pozwala bowiem tworzyć listę zadań do wykonania, zapisać spotkania […]
Przechowywanie leków w domu
Przechowywanie leków w domu
W każdym domu powinno być przeznaczone miejsce na przechowywanie leków. Musi to być przede wszystkim miejsce, do którego szczególnie dzieci […]
Eleganckie propozycje sukienek dla kobiet XL
Eleganckie propozycje sukienek dla kobiet XL
Sukienka to ten element garderoby kobiecej, który wyśmienicie podkreśla walory sylwetki damskiej, ukrywając i tuszując wszelkie jej niedoskonałości. Dlatego zwłaszcza […]