Rolety w kasecie czy to dobry wybór?

Rolety w kasecie od paru lat skrupulatnie zwiększają swoją popularność na rynku. Zalety, które najczęściej wymieniają klienci po ich zakupie to, m.in. zajmowanie małych przestrzeni, wygoda w obsłudze czy wkomponowanie się w pomieszczenie. Jednak, czy faktycznie ten rodzaj rolet jest lepszy od innych?

Czy warto inwestować w rolety w kasecie?

Rolety kasetowe swoją nazwę zaczerpnęły od małej przegródki (kasety), którą posiadają na samej górze. To właśnie w niej umiejscowiona jest i schowana roleta. Dzięki temu, całe urządzenie jest praktycznie niewidoczne, a jeśli zdecydujemy się na dobór kasety pod kolor ścian w danym pokoju jeszcze bardziej wpłynie to na kompozycję. Interesującą zaletą tychże rolet, zwłaszcza dla osób lubujących ład i porządek z pewnością będzie to, iż rolety w kasetach – praktycznie – nie zbierają kurzu. Czyszczenie rolet jest niezwykle prostą i szybką czynnością, a materiał po podniesieniu chowany jest do przegródki – dzięki czemu nie zbiera się na nim kurz.

W przypadku tego rodzaju rolet wybierać możemy spośród różnorodnych materiałów, to jest: tkanin zaciemnianych, gumowanych, klasycznych czy rolet typu dzień-noc dostosowanych do aktualnej pory dnia panującej na zewnątrz. Co istotne, same kasety również dopasowane być mogą pod względem wielkości oraz formy. Tutaj najczęściej wybierane są odcienie i wzory przypominające drewno lub klasyczna biel. Mechanizm, który najbardziej odróżnia rolety kasetowe od innych znajduje się w prowadnicach – to dzięki nim materiał rolet perfekcyjnie przylega do powierzchni szyby zapewniając przez to najwyższą ochronę przed słońcem.
Stylowe rolety tego rodzaju są dostępne na https://rolety24.net/rolety-okienne/zaciemniajace

Dodaj komentarz

dziewięć − 5 =