Jak prostymi sposobami nadać przestrzeni charakteru vintage?

Szukasz łatwych i użytecznych sposobów na to, by nadać wnętrzu domu nieco retro elegancji w stylu vintage? Obecnie sklepy meblowe oferują mnóstwo mebli nawiązujących do przeszłości i dobrego gustu naszych przodków.  Przykładem akcesorium, które skutecznie urozmaici wnętrze domu będzie fotel tron. Co jeszcze warto zakupić?

Nie masz pomysłu na co postawić? Postaw na fotele

Fotele to ważny element salonu. Kiedy są odpowiednio duże i szykowne od razu zwracają uwagę gości. Wiele ciekawych modeli w tym stylu można znaleźć na stronie internetowej https://www.impresje24.pl/pol_m_Meble_Fotele_Fotel-glamour-343.html. Fotele nawiązujące stylem do vintage to już połowa sukcesu. Druga część powodzenia w aranżacji wnętrza vintage zależy od naszego podejścia do dodatków. Jeżeli postawimy na nowoczesne akcesoria, nawet najpiękniejszy fotel w stylu tron będzie wyglądać jak dodatek dostawiony na chwilę i zupełnie niepasujący do reszty otoczenia. Aby tak się nie stało, warto zadbać o to, aby lampy, półki z książkami, ramy od obrazów czy nawet same książki nawiązywały swoim wyglądem do stylu vintage. Jeżeli nie stać Cię na cały zestaw mebli o retro charakterze, postaw na klasykę, która nie jest ani starodawna, ani zbytnio nowoczesna czy modernistyczna. Wtedy, aby całość nabrała nieco stylu vintage wystarczą fotele, lampa i świeże kwiaty.

Kiedy zależy Ci na tym, by cały Twój dom był urządzony w vintage klimacie, zadbaj o to, by meble w tym stylu znalazły się również w innych pomieszczeniach. Obecnie urządzenie np. łazienki czy sypialni w stylu vintage przy zachowaniu umiaru i dobrego stylu, nie musi przysparzać wielu kłopotów. Warto przed przystąpieniem do aranżacji obejrzeć fotografie dawnych domów lub udać się do prawdziwego dworu czy muzeum.

Dodaj komentarz

20 − dziesięć =