Jak zrobić samemu ogrodzenie domu?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Własnoręcznie wykonane ogrodzenie może być powodem do dumy oraz wyrażeniem swoich artystycznych umiejętności. To nieprosta sztuka, która wymaga znajomości rzemiosła oraz zdolności artystycznych. W tym artykule przedstawiamy przydatne porady, które ułatwią samodzielne wykonanie ogrodzenia.

Przygotowanie terenu

Pierwszą czynnością, jaką należy wykonać to zaplanowanie przebiegu ogrodzenia. Nikt nie chciałyby wykonać takiej instalacji na terenie sąsiada. Warto dlatego dokładnie wymierzyć cały teren i zaznaczyć — np. kijkami miejsca, w których będzie ono przebiegało. Kolejną czynnością jest wykopanie dołków pod słupki. Ogrodzenie musi wspierać się na stałych elementach, które powinny być rozmieszczone co kilka metrów.

Ogrodzenie

Główne części ogrodzenia powinny być przymocowane do poprzecznych wsporników, które łączą słupki. Mocowanie siatki czy desek nie jest trudne, ale za to jest mozolnym procesem. Warto podczas jego wykonywania poprosić przyjaciół o pomoc.

Bramy automatyczne

Jeśli mamy żyłkę majsterkowicza możemy pokusić się o wykonanie bardziej złożonych konstrukcji. Wykonanie bramy automatycznej jest nieco trudniejsze, ale jeśli osoba zna się na majsterkowaniu, to będzie umieć połączyć odpowiednie mechanizmy z bramą. Są one gotowe do zamontowania, a po wyjęciu z paczki wystarczy przymocować je z jednej strony do bramy a z drugiej strony do słupka. Wózki do bram przesuwnych czy elementy ruchome można kupić w internecie lub specjalistycznych sklepach. Podłączenie prądu zapewni poprawne działanie.

Na rynku istnieje wiele możliwości. Ogrodzenie możemy wykonać ze zwykłej siatki ogrodzeniowej, desek, metalowych rurek bądź gotowych ekranów. Wszystkie elementy ogrodzeniowe potrzebne do tego celu dostać można w marketach budowlanych lub internecie.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Syrop klonowy – do jakich potraw pasuje?
Syrop klonowy – do jakich potraw pasuje?
Syrop klonowy to bursztynowy klejnot kuchenny, który nadaje napojom i potrawom niezwykle subtelnego smaku. Można go stosować jako zamiennik miodu […]
Najważniejsze elementy w hodowaniu gołębi
Najważniejsze elementy w hodowaniu gołębi
Gołębie to ptaki, które nie cieszą się zbyt dużą popularnością. Ze względu na to, że jest ich bardzo dużo, szczególnie […]
Gdzie w mieszkaniu będą pasować dekoracje w kwiaty?
Gdzie w mieszkaniu będą pasować dekoracje w kwiaty?
Twoje mieszkanie nie musi być nudne. W rzeczywistości, jeśli skupisz się na dodaniu unikalnych mebli i akcesoriów, możesz sprawić, że […]