Jak się kierować feng shui

Zasady filozofii feng shui opierają się na filarach zyskujących ostatnio coraz większą popularność – minimalizmie i harmonii. Z tego też powodu wprowadzenie ich do swojego otoczenia jest nie takie trudne, jak się wydaje. Co więcej, zmiany te mogą wnieść wiele pozytywnych zmian do życia nawet tych, którzy nie do końca w nie wierzą! To wszystko za sprawą uniwersalnych reguł pozwalających poczuć się dobrze w swoim otoczeniu.

Feng shui dla początkujących

Podstawowa zmiana, którą należy wprowadzić, to uporządkowanie przestrzeni wokół siebie. Sprzyja temu wyrzucenie z mieszkania wszystkich nielubianych przedmiotów, starych i niepotrzebnych mebli, nieużywanych ubrań czy dawno przeczytanych gazet. Drugim krokiem jest zwiększenie dostępu do światła słonecznego. Jeśli cokolwiek przysłania okna, chociażby wiszące ozdoby czy zasłonki, warto się tego pozbyć, by w pomieszczeniach było jak najwięcej słońca. Według zasad feng shui poszczególne żywioły powinny zostać wprowadzone do domu za pomocą kolorów, kształtów i wzorów. Dla zdrowia szczególnie ważny jest żywioł ziemi, symbolizowany przez barwy brązowe, odcienie zieleni i beżu, a także przez niskie, płaskie przedmioty, sprawdzą się więc w tej roli narożniki, kanapy czy ozdobne stoliki kawowe.

Stosując reguły feng shui, musimy także uważać na wszelkiego rodzaju zepsute sprzęty. Nieszczelny, kapiący kran to symbol „wyciekających pieniędzy”, przeciwieństwo bogactwa, ale i niezadbane rośliny domowe czy meble, które od dawna wymagają naprawy, to zła energia w mieszkaniu. Co się da naprawić, dobrze jest zreperować, a jeśli potrzebujemy wymienić meble outlet meblowy przyjdzie nam z pomocą – nie musimy przepłacać na nowym wyposażeniu prosto z salonu, by poczuć się lepiej we własnym domu.

Dodaj komentarz

siedem + 14 =