Co zrobić, aby móc korzystać z basenu w chłodne dni?

Basen umieszczony w przydomowym ogrodzie to marzenie bardzo wielu osób. Pozwala bowiem skutecznie się ochłodzić i zrelaksować w upalne dni, gdy temperatura na zewnątrz przekracza nawet 30 stopni Celsjusza. Niestety w okresie wiosennym oraz jesiennych korzystanie z basenu jest mocno utrudnione lub wręcz niemożliwe ze względu na zbyt zimną wodę. Aby całkowicie wyeliminować ten problem, warto zaopatrzyć się w jedno z nowoczesnych urządzeń przeznaczonych stricte do podgrzewania wody.

Gwarancja optymalnego komfortu

Ogrzewanie basenu jest możliwe dzięki wykorzystaniu m.in. specjalnej pompy ciepła, dla której źródło energii stanowi zazwyczaj powietrze. Urządzenie to jest wyposażone w funkcjonalny skraplacz, dzięki czemu pracuje niezwykle wydajnie. Co istotne, bez problemu podgrzewa wodę nie tylko w warunkach słonecznej pogody, ale również silnego zachmurzenia. Znakomitą alternatywą dla pompy są kolektory słoneczne, pobierające darmową energię z promieni słońca. Składają się z modułowych elementów połączonych ze sobą złączkami, ewentualnie występują w postaci elastycznych płyt.

Zasada ich działania jest prosta – najpierw woda jest zasysana z basenu za pomocą niewielkiej pompy, następnie przetłacza się przez panele, a na koniec trafia z powrotem do konstrukcji. Trzecie godne polecenia urządzenie to wymiennik ciepła podłączony do standardowej instalacji C.O. Musi być on perfekcyjnie dostosowany do objętości basenu, bo w przeciwnym razie może się okazać mało efektywny. Na koniec należy jeszcze wspomnieć o elektrycznych podgrzewaczach sterowanych automatycznie. Nie wymagają one żadnego dodatkowego osprzętu, ale ich eksploatacja jest dosyć kosztowna.

Dodaj komentarz

5 × cztery =