Jak urządzić małą łazienkę w bloku?

Kompaktowe mieszkania w bloku charakteryzują się niewielkim metrażem, przez co należy ostrożnie planować każdy centymetr projektu ich wykończenia. Najwięcej znaków zapytania może dostarczyć łazienka. To zazwyczaj ciasna przestrzeń, która powinna zostać urządzona w praktyczny sposób. Na początek konieczne jest oszacowanie budżetu i dyskusja na temat potrzeb. Na tej bazie można rozpocząć poszukiwania materiałów i wstępnie rozrysować kompozycję. Istnieje wiele sposobów na to, aby mała łazienka spełniła wszystkie oczekiwania mieszkańców. Jednym z takich rozwiązań są meble łazienkowe na wymiar. Specjalne dopasowanie, wysokiej jakości wykończenie oraz wsparcie fachowca może okazać się kluczem do sukcesu. Na co jeszcze warto zwrócić uwagę?

Wizualne powiększenie, błysk i światło

Małe wnętrza nie lubią ciemnych barw, dlatego należy dołożyć wszelkich starań, aby wybrane kolory były jasne. Świetnie sprawdzą się białe płytki połączone z intensywnym dekorem. Inną możliwością jest wybór błyszczących kafelek lub dużej ilości szklanych elementów. Coraz większa liczba projektantów stawia na okazałe lustra. Instalują je na całej powierzchni ścian, co pozwala na efekt głębi. Ciasne łazienki potrzebują dokładnego oświetlenia wszystkich punktów. Główne światło powinno być uzupełnione o kinkiety. Nie każdy ma czas oraz zdolności samodzielnie tworzyć szkic wystroju. Czasem warto zostawić to specjalistom.

Na stronie http://pluciennik.pl/ można obejrzeć wiele ciekawych inspiracji oraz skorzystać z wartościowych konsultacji polegających na darmowych pomiarach i stworzeniu wizualizacji mebli łazienkowych dostosowanych do potrzeb.

Dodaj komentarz

cztery × 3 =