Jak rzucić palenie?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Palenie to nałóg, od którego nie tak łatwo się uwolnić. Nie tylko nikotyna silnie uzależnia, ale także niezwykle silne jest samo przyzwyczajenie trzymania papierosa w ręce, odstresowanie się w czasie palenia i zebranie myśli a także chwila dla siebie. Palenie towarzyszy także spotkaniom towarzyskim i w pewnym sensie zbliża ludzi palących do siebie.

Sposobów na rzucenie palenia jest wiele, ale najistotniejsza jest przy tym wola palacza. Jeśli będzie chciał przestać palić to uda mu się to bez dodatkowej pomocy – wystarczy trochę silnej woli. Musi jednak naprawdę tego chcieć i przede wszystkim robić to dla siebie. Rzucanie palenia dla kogoś nigdy nie przynosi dobrych rezultatów.

Jeśli silna wola to za mało można wspomóc się tabletkami, gumami czy plastrami dostępnymi w każdej aptece bez recepty. Przy rzucaniu palenia bardzo pomaga także edukacja, czyli uświadomienie sobie poprzez dostępną wiedzę, jakie palenie robi spustoszenie w organizmie i co nam grozi jeśli się go nie rzuci. Można także uciec się do medycyny alternatywnej – poddać się akupunkturze czy biorezonansowi magnetycznemu.

Chcąc skutecznie rzucić palenie powinniśmy także unikać osób palących oraz alkoholu a także znaleźć sobie zajęcie, które zajmie nam myśli. Może to być poświęcenie więcej czasu na nasze hobby, zajęcie się sportem lub wykonywanie innej aktywności fizycznej czy zdrowe odżywianie się. To pozwoli nam nieco zmienić swój tryb życia na zdrowszy, a co za tym idzie bez papierosa w ustach.

Przede wszystkim trzeba znaleźć najlepszą metodę dla siebie. Bo większość z powyższych działa jak placebo. Dlatego wola odgrywa tutaj kluczową rolę.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Jak ubierać dzieci na wiosenne spacery?
Jak ubierać dzieci na wiosenne spacery?
Wiosna to jedna z najbardziej nieprzewidywalnych pór roku. Bardzo często obok ciepłych i słonecznych dni zdarzają się takie, w trakcie […]
Jak wybrać nośnik, aby nasza reklama została zauważona?
Jak wybrać nośnik, aby nasza reklama została zauważona?
Rynek konkurencyjny nieustannie się zmienia. Pojawiają się nowi inwestorzy oraz kolejne technologie, które skłaniają firmy do uwzględnienia różnych zmian w […]
Środki do dezynfekcji i higieny powszechnie stosowane na rynku
Środki do dezynfekcji i higieny powszechnie stosowane na rynku
Środki dezynfekujące to substancje chemiczne używane do zabijania zarazków na powierzchniach nieożywionych. Stosuje się je w szpitalach, domach i innych […]