Jak rzucić palenie?

Palenie to nałóg, od którego nie tak łatwo się uwolnić. Nie tylko nikotyna silnie uzależnia, ale także niezwykle silne jest samo przyzwyczajenie trzymania papierosa w ręce, odstresowanie się w czasie palenia i zebranie myśli a także chwila dla siebie. Palenie towarzyszy także spotkaniom towarzyskim i w pewnym sensie zbliża ludzi palących do siebie.

Sposobów na rzucenie palenia jest wiele, ale najistotniejsza jest przy tym wola palacza. Jeśli będzie chciał przestać palić to uda mu się to bez dodatkowej pomocy – wystarczy trochę silnej woli. Musi jednak naprawdę tego chcieć i przede wszystkim robić to dla siebie. Rzucanie palenia dla kogoś nigdy nie przynosi dobrych rezultatów.

Jeśli silna wola to za mało można wspomóc się tabletkami, gumami czy plastrami dostępnymi w każdej aptece bez recepty. Przy rzucaniu palenia bardzo pomaga także edukacja, czyli uświadomienie sobie poprzez dostępną wiedzę, jakie palenie robi spustoszenie w organizmie i co nam grozi jeśli się go nie rzuci. Można także uciec się do medycyny alternatywnej – poddać się akupunkturze czy biorezonansowi magnetycznemu.

Chcąc skutecznie rzucić palenie powinniśmy także unikać osób palących oraz alkoholu a także znaleźć sobie zajęcie, które zajmie nam myśli. Może to być poświęcenie więcej czasu na nasze hobby, zajęcie się sportem lub wykonywanie innej aktywności fizycznej czy zdrowe odżywianie się. To pozwoli nam nieco zmienić swój tryb życia na zdrowszy, a co za tym idzie bez papierosa w ustach.

Przede wszystkim trzeba znaleźć najlepszą metodę dla siebie. Bo większość z powyższych działa jak placebo. Dlatego wola odgrywa tutaj kluczową rolę.

Dodaj komentarz

20 − 4 =