Czym osłonić okna?

Potrzebujesz ok. 5 min. aby przeczytać ten wpis

Podstawowym zadaniem otworów okiennych jest dostarczanie do wnętrza pomieszczeń naturalnego światła słonecznego. Coraz więcej osób decyduje się na założenie rolet, które pozwalają regulować ilość promieni słonecznych wpadających do wnętrz. W związku z tym, że w sprzedaży znaleźć można wiele różnorodnych produktów, warto dowiedzieć się, czym można osłaniać okna.

Popularne rolety mini i kasetowe

Do najbardziej popularnych osłon okiennych zaliczyć należy tzw. rolety mini. Produkty te charakteryzują się przede wszystkim prostą budową, niską ceną i łatwym bezinwazyjnym montażem. W zależności od potrzeb klienci mogą zdecydować się na zakup gotowych wyrobów o standardowych wymiarach lub zamówić rolety o rozmiarze dostosowanym do otworu okiennego. Dzięki temu, że przy montażu rolet mini nie następuje ingerencja ramę okienną, produkty te mogą być z powodzeniem stosowane w zabytkowych kamienicach, w których wszelkie modyfikacje wymagające ingerencji w strukturę budynku są bez zgody konserwatora niedozwolone.

Bardziej rozbudowaną odmianą rolet mini są rolety kasetowe. Produkty te są najchętniej wybierane przez klientów. Ich charakterystyczną cechą jest kaseta, wewnątrz której ukryty jest zwinięty materiał przesłaniający otwór okienny. Dzięki temu, że materiał po podniesieniu rolety staje się niewidoczny, całość wygląda estetycznie. Zastosowanie kasety poza względami estetycznymi ma również praktyczne zalety, ponieważ chroni materiał osłaniający okno od brudu oraz kurzu. Montaż rolet kasetowych ma zazwyczaj charakter inwazyjny. Produkty te mogą zostać dodatkowo wyposażone w praktyczne prowadnice, ułatwiające zwijanie oraz rozwijanie, a także poprawiające poziom przylegania materiału do ramy okna.

Zarówno rolety mini, jak i kasetowe dostępne są w wielu wzorach i wariantach kolorystycznych. Klienci, którzy pragną ograniczyć ilość promieniowania słonecznego przenikającego do wnętrza, mogą zdecydować się na wybór materiałów, które zapewniają 100% zaciemnienia. W sprzedaży dostępne są również rolety termoizolacyjne, które zabezpieczają przed zbyt dużym nagrzewaniem się pomieszczeń zwłaszcza w sezonie letnim. Zastosowanie specjalistycznej tkaniny ułatwia utrzymywanie we wnętrzach optymalnej temperatury. Osoby zainteresowane produktami tego rodzaju powinny zajrzeć na stronę https://rolety24.net/rolety-okienne. Znaleźć na niej można wiele praktycznych informacji, które pozwolą dobrać rolety do własnych potrzeb.

Nowoczesne osłony okienne

W ostatnim czasie coraz większą popularnością wśród klientów cieszą się rolety dzień-noc oraz plisy. Tego rodzaju produkty nie tylko skutecznie osłaniają okna, ale pełnią również dodatkowo funkcję dekoracyjną. Rolety dzień-noc zbudowane są dwóch rodzajów materiałów połączonych ze sobą naprzemiennie w poziomie pasy. Jeden z materiałów jest przeźroczysty, drugi zupełnie nie przepuszcza promieni słonecznych. Zastosowanie specjalnego mechanizmu pozwala nakładać na siebie pasy, regulując w ten sposób poziom nasłonecznienia wnętrza. Produkty te dostępne są w wielu wariantach kolorystycznych, dlatego każdy klient znajdzie roletę pasującą do wystroju jego wnętrza.

Ciekawymi i coraz chętniej wybieranymi osłonami okiennymi są plisy. Osłony te na pierwszy rzut oka przypominają tradycyjne żaluzje, które cieszyły się ogromną popularnością w latach 90-tych XX wieku. Od żaluzji odróżnia je przede wszystkim niezwykle praktyczny system zasuwania od góry i od dołu jednocześnie. Zastosowanie takiego mechanizmu pozwala na osłonięcie jedynie wybranej części okna. Dzięki temu użytkownik może ochronić się przed promieniami słonecznymi padającymi do pomieszczenia, nie powodując jego całkowitego zaciemnienia. Plisy okienne sprawdzają się przede wszystkim w kuchniach i nowoczesnych salonach. Nadają pomieszczeniom efektownego wyglądu i skutecznie podkreślają ich wystrój.

Osłony przeciw owadom

Chociaż podstawowym zadaniem osłon okiennych jest zapewnienie prywatności osobom znajdującym się wewnątrz pomieszczeń oraz regulowanie ilość promieni słonecznych wpadających do wnętrz, mogą one dodatkowo stanowić ochronę przed owadami. Osłony okienne, które nie pozwalają owadom dostawać się do wnętrza pomieszczeń, nazywane są moskitierami. W sprzedaży dostępne są różne odmiany moskitier. Te najprostsze dostępne są w formie siatki montowanej bezpośrednio do ramy okna za pomocą taśmy dwustronnie klejącej. Najchętniej wybierane przez klientów są moskitiery ramkowe. Zbudowane są najczęściej z aluminiowego stelaża pokrytego siatką, który mocowany jest bezinwazyjnie do ramy okiennej za pomocą specjalnych uchwytów. Informacje na temat tego rodzaju produktów znaleźć można na stronie https://rolety24.net/Moskitiera-ramkowa-do-okna. Ciekawym i nowoczesnym rozwiązaniem są moskitiery rolowane. Swym wyglądem przypominają tradycyjne rolety kasetowe. Różnica polega na tym, że zamiast tkaniny rozwija się siatka ochronna. Niewątpliwą zaletą tego rodzaju produktów jest to, że nie trzeba ich demontować na zimę. Po zwinięciu do kasety siatka jest niewidoczna i zabezpieczona przed niekorzystnym działaniem warunków atmosferycznych.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Jak urządzić komfortową przestrzeń jadalni?
Jak urządzić komfortową przestrzeń jadalni?
Jadalnia to pomieszczenie przeznaczone do spożywania posiłków, prowadzenia rozmów i przyjmowania gości. Z tego powodu musi być urządzona funkcjonalnie, a […]
Jaki fotel dla gracza kupić?
Jaki fotel dla gracza kupić?
Osoby, które nie spędzają dużo czasu przed ekranem komputera stacjonarnego czy laptopa, może się wydawać, że nie ma żadnej różnicy […]
Długopisy reklamowe – czy mogą być ekologiczne?
Długopisy reklamowe – czy mogą być ekologiczne?
Długopis reklamowy to jeden z gadżetów, które przydają się w życiu codziennym. Przeważnie posiadają one logo firmy, która się chce […]