Czym charakteryzują się palety fitosanitarne?

Cechą charakterystyczną palet fitosanitarnych jest to, że są one wykonane z drewna, tworzywa sztucznego i papieru. Drewno jest zazwyczaj wysokiej klasy materiałem, który jest zabezpieczony przed insektami i zabezpieczony powłoką. Niektóre zakłady wymagają określonych rodzajów palet, podczas gdy inne nie chciałyby surowego drewna i mogłyby wziąć tylko zaimpregnowane palety drewniane. Ochrona przed owadami jest ważna, ponieważ palety służą do transportu roślin, które mogą być zaatakowane przez szkodliwe owady. Powłoka zapobiega również uszkodzeniom spowodowanym przez wodę i wilgoć.

Palety drewniane wykonane są zazwyczaj z różnych gatunków drewna twardego i miękkiego

Do najczęściej spotykanych gatunków należą sosna, teak, dąb, buk i modrzew. Na przykład sosna jest najbardziej popularnym materiałem na palety, ponieważ jest lekka i trwała. Sosna jest łatwa do pracy, a także niedroga w porównaniu z innymi twardymi gatunkami drewna. Palety wykonane z drewna, plastiku i papieru mogą być używane zarówno do przesyłek przychodzących, jak i wychodzących. Są one jednak szczególnie popularne w przypadku przesyłek eksportowych, ponieważ stanowią dobrą ochronę przed szkodnikami. Palety fitosanitarne są zaprojektowane specjalnie do transportu owoców, warzyw i roślin.

Wynika to z tego, że surowe drewno łatwo może zostać zaatakowane przez owady, natomiast drewno impregnowane jest znacznie bardziej odporne. Jeśli chcesz mieć pewność, że palety będą odpowiednie dla Twojego zakładu, to powinieneś upewnić się, że spełniają one niezbędne normy. W niektórych krajach obowiązkowe jest stosowanie palet z atestem fitosanitarnym do określonych produktów.

Dodaj komentarz

siedemnaście + 19 =