Źródło ciepła lepsze od węgla? To możliwe – ekogroszek

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Jest wiele powodów, dla których ekogroszek jest lepszy od węgla. Po pierwsze, spalanie ekogroszku produkuje znacznie mniejszą ilość CO2 i zanieczyszczeń. Po drugie, jest on tańszą alternatywą węgla kamiennego, pozyskiwaną bezpośrednio z niego, więc jego efektywność jest niemal identyczna!

Odchudzony węgiel kamienny

Nie zawiera żadnych metali ciężkich ani innych szkodliwych substancji, które mogą być niebezpieczne dla Twojego zdrowia lub środowiska. Mówimy tu tak naprawdę o węglu, który spalaliśmy dotychczas, jednak w formie pochodnej czyli ekogroszku. Został on odchudzony względem swojego punktu wyjściowego, przy czym ekogroszek bytom to wydajne paliwo i źródło ciepła dla Twojego domu. Docenimy to przede wszystkim w okresie zimowym, gdy intensywność grzania jest dużo większa.

Dlaczego więc warto wybrać ekogroszek?

Jak już wspomnieliśmy ekogroszek bytom nie produkuje żadnych zanieczyszczeń, jednak mówiąc bardziej precyzyjnie, produkuje ich zasadniczo mniej niż węgiel, a więc jest lepszy dla środowiska.

Ekogroszek jest bardziej opłacalny ekonomicznie, co oznacza, że nawet w trudnej sytuacji, możemy pozwolić sobie na wydajne ogrzewanie lub zaoszczędzić pieniądze.

Fakt, że ekogroszek bytom jest pochodną węgla, stanowi na jego korzyść. Aby go uzyskać, potrzebujemy, co oczywiste, węgla kamiennego. Wydobywając węgiel spalamy energię, która jest szkodliwa dla środowiska. Produkując ekogroszek tej energii nie spalimy podwójnie, gdyż to, co nas interesuje zostało już pozyskane. To plus dla środowiska, choć sam opał jest nim w sobie, ponieważ spalanie ekogroszku generuje mniejszy ślad węglowy.

 

 

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Dobra karma dla psa – jakie składniki odżywcze powinna posiadać?
Dobra karma dla psa – jakie składniki odżywcze powinna posiadać?
Najważniejsze składniki odżywcze dla psów to białko, tłuszcz i węglowodany. Dobra karma dla psa powinna mieć wszystkie składniki odżywcze, których […]
Jak dobrze wybrać używaną konsolę do gier?
Jak dobrze wybrać używaną konsolę do gier?
Nowa konsola do gier to produkt stosunkowo drogi. Z tego względu bardzo wiele osób decyduje się na zakup egzemplarza używanego […]
W czym tkwi siła tytanu (pierwiastek)?
W czym tkwi siła tytanu (pierwiastek)?
Kolejne pierwiastki są odkrywane przez grupy naukowców. Podczas szeregu skomplikowanych badań poznają oni jeszcze do niedawna nieznane fragmenty rzeczywistości. Oprócz […]