Na jakich polach, warto dokonać zmian w swoim ogrodzie?

Jeśli masz ogród, który wygląda trochę nudno, nadszedł czas, aby nadać mu nowy wygląd. Dobra wiadomość jest taka, że istnieje wiele sposobów na odświeżenie przestrzeni na zewnątrz bez konieczności rozbijania banku i spędzania całego dnia na realizacji kolejnych projektów. Oto kilka prostych pomysłów, jak to zrobić:

Zmiana formacji krzewów

Jeśli od lat mieszkasz z tymi samymi krzewami, być może nadszedł czas na zmianę. Jeśli nie chcesz ich całkowicie wymieniać, zastanów się nad zmianą ich formacji. Na przykład, jeśli w ogrodzie przeważają drzewa i krzewy, a pomiędzy nimi jest niewiele miejsca, spróbuj dodać więcej roślin pomiędzy nimi, aby stworzyć więcej przestrzeni pomiędzy poszczególnymi roślinami i sprawić wrażenie większej głębi i zasięgu. Możesz także dodać nowe rośliny w miejscach, w których ich jeszcze nie ma – pomoże to nadać krajobrazowi bardziej jednolity i spójny wygląd. O formowaniu krzewów można więcej się dowiedzieć m.in. ze strony https://www.garden-service.pl/oferta/formowanie-krzewow-i-zywoplotow/.

Zastąp trawnik kostką brukową lub kamienną

Jednym ze sposobów na to, aby Twoje podwórko przestało być przedłużeniem domu, a stało się bardziej zachęcającym miejscem dla gości, jest zastąpienie trawnika żwirowymi lub kamiennymi ścieżkami zamiast trawą. Pomoże to również zadbać o świeżość krajobrazu, nawet jeśli nie masz czasu na jego pielęgnację.

Dodaj komentarz

cztery + 1 =