Akcesoria telefoniczne przydatne w podróży

Smartfon to urządzenie niezwykle przydatne w podróży. Służy bowiem wówczas zarówno do komunikowania się z bliskimi, jak i robienia zdjęć, słuchania muzyki czy korzystania z nawigacji GPS. Z tego względu warto go wyposażyć w szereg dodatkowych akcesoriów, które w znacznym stopniu zwiększą przyjemność z jego użytkowania i zabezpieczą go przed zniszczeniem. Jeśli np. posiadamy Samsung Galaxy 10, koniecznie powinniśmy zakupić wytrzymałe etui, power bank, słuchawki bezprzewodowe, a także kijek do selfie. 

Solidne etui to kluczowy dodatek, choć nie jedyny

W podróży telefon jest narażony na uszkodzenia mechaniczne i zarysowanie, dlatego musi być odpowiednio zabezpieczony. Na ekran warto nakleić szkło hartowane (o twardości co najmniej 6H), natomiast na obudowę nałożyć wytrzymałe etui, czyli case – najlepiej wykonane z włókna węglowego, skóry albo grubego silikonu, ewentualnie wysokiej jakości tworzywa sztucznego.

Jeśli jesteśmy właścicielami popularnego smartfona, takiego jak choćby iPhone 6 plus case na niego znajdziemy bez większego problemu w każdym sklepie internetowym z akcesoriami GSM. Innym niezwykle przydatnym w trakcie podróżowania elementem jest regulowany uchwyt samochodowy, montowany najczęściej na szybie albo kratce wentylacyjnej. Taka konstrukcja zagwarantuje naszemu sprzętowi optymalną stabilizację podczas rozmowy lub słuchania muzyki. Pozostałe niezbędne gadżety to m.in.:

– ładowarka samochodowa podłączana do zapalniczki

– power bank – pozwala na szybkie doładowanie telefonu, gdy nie mamy dostępu do gniazdka sieciowego

– słuchawka bluetooth i słuchawki bezprzewodowe 

– teleskopowy kijek selfie stick ułatwiający robienie zdjęć i kręcenie filmów

Dodaj komentarz

19 + 19 =