Oprawa miękka czy twarda – na jaką warto się zdecydować?

Miłośnicy książek z wypiekami na twarzy wyczekują wydania kolejnych dzieł ulubionych autorów.  Co ważne – wymagający czytelnik oprócz wartościowej treści zwraca uwagę na także na sposób wydania książki. Lektura na wolne popołudnie lub wieczór powinna być przyjemna w czytaniu, a za to również odpowiada jakość wydruku oraz oprawa. W nowoczesnych drukarniach wykorzystywane są w tej kwestii nowoczesne techniki introligatorskie.

Profesjonalna i estetyczna oprawa

Do oprawy książek można zastosować miękką lub twardą oprawę. W przypadku większej objętości stron doskonale sprawdza się oprawa twarda, szyta nićmi. Na zlecenie klienta wykonywane są różnego rodzaju zdobienia, które podkreślają wyjątkowy charakter pozycji wydawniczej. Taka okładka wykorzystywana jest do książek popularnonaukowych, literatury pięknej, różnego rodzaju albumów i reprintów. 

Ponadczasowa oprawa miękka klejona https://www.totem.com.pl/oferta/oprawa-miekka-klejona ma zastosowanie do rozmaitych gatunków wydawniczych. Wielu klientów decyduje się na takie rozwiązanie z uwagi na estetyczny wygląd, a jednocześnie niewysokie koszty realizacji. Do wielu publikacji świetnie nadaje się także oprawa miękka szyta nićmi, przy której można zastosować wiele uszlachetnień – lakierowanie UV, laminowanie, tłoczenie oraz sztancowanie. Do projektów reklamowych, typu foldery i katalogi często stosowana jest oprawa spiralowa. Oprawy miękkie spiralowe świetnie nadają się także do różnego rodzaju kalendarzy i spersonalizowanych gadżetów firmowych.

Dodaj komentarz

13 − 7 =