Jakie korzyści można odnieść z wynajmu magazynu, przez firmy transportowe?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Główną zaletą wynajmu magazynu jest to, że firma nie musi płacić za jego budowę i utrzymanie. Ponadto, nie ma kosztów związanych z nabyciem i utrzymaniem gruntów. Dzięki temu firmy oszczędzają pieniądze i mogą skupić się na swojej podstawowej działalności.

Wynajem magazynu ma również inne zalety:

Lokalizacja

Lokalizacja magazynu nie musi być w bliskiej odległości od biura firmy lub miejsca produkcji. Może to pomóc zaoszczędzić na kosztach transportu i czasie spędzonym na podróżach między zakładami.

Magazyny mogą znajdować się w pobliżu portów lub lotnisk, dzięki czemu towary mogą być łatwo wysyłane do i z nich. Jest to szczególnie przydatne, jeśli działasz na dużym rynku, gdzie znalezienie nieruchomości w pobliżu siedziby firmy może być trudne. Na przykład, jeśli Twoja firma ma siedzibę w Nowym Jorku i potrzebuje przestrzeni magazynowej dla swoich produktów, zanim zostaną one wysłane za granicę, bardziej sensowne może być wynajęcie przestrzeni w pobliskim porcie niż samodzielne budowanie jej w pobliżu Twojego biurowca.

Elastyczność

Jeśli potrzeby Twojej firmy się zmienią lub chcesz się przenieść, sprzedaż budynku komercyjnego może być trudna. Ale kiedy wynajmujesz, możesz ruszyć ze swoim życiem, nie martwiąc się o sprzedaż nieruchomości lub zakup nowej nieruchomości w innej lokalizacji. Takie udogodnienie stanowi choćby usługa oferowana np. przez https://kimlog.pl/.

Niższa cena

Ceny magazynów stale rosły w ciągu ostatnich kilku lat ze względu na zwiększony popyt i ograniczoną podaż nieruchomości w dobrych lokalizacjach z łatwym dostępem do autostrad i linii kolejowych. W rezultacie wiele małych firm nie może sobie pozwolić na zakup własnego budynku, nawet jeśli chciałyby go mieć, ponieważ musiałyby zainwestować kilkaset tysięcy dolarów lub więcej tylko na swój pierwszy krok w posiadanie nieruchomości (zaliczka). Natomiast większość właścicieli magazynów, którzy wynajmują swoje budynki, pobiera znacznie niższe czynsze niż gdyby próbowali je sprzedać (ponieważ wynajem jest dla nich łatwiejszy).

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Co można kupić w sklepie fotograficznym?
Co można kupić w sklepie fotograficznym?
Aparaty fotograficzne, kamery i drony Dobry sklep fotograficzny powinien mieć w swojej ofercie przede wszystkim szeroką gamę aparatów fotograficznych. Jeszcze […]
Choroby tarczycy – jakie wyróżniamy?
Choroby tarczycy – jakie wyróżniamy?
Choroby tarczycy to te, które dotyczą gruczołu tarczowego. Tarczyca wpływa na wiele aspektów naszego zdrowia, w tym na nasz metabolizm […]
Tatromania w XXI wieku
Tatromania w XXI wieku
Zakopane ma swoich zwolenników, którzy nawet wakacje nad morzem lub na Karaibach albo w innym równie ciepłym miejscu zamieniliby na […]