Czy warto ogłosić upadłość konsumencką?

Upadłość konsumencka jest często zarówno dla osób fizycznych, jak i dla przedsiębiorców ostatnią szansą na to, by poradzić sobie z dramatyczną sytuacją życiową, w której długi i zobowiązania wobec innych przekraczają jakiekolwiek możliwości spłaty. Nie należy odbierać jej negatywnie, bo nie jest to przyznanie się do życiowej klęski, ale bardzo sensowne rozwiązanie, które pomoże stanąć na nogi i rozpocząć dalsze życie bez bagażu ogromnych długów.

Jakie są korzyści z ogłoszenia upadłości konsumenckiej?

Podstawową korzyścią jest szansa na całkowite umorzenie długów, czyli brak konieczności ich uregulowania. Oczywiście upadłości konsumenckiej nie można ogłosić wtedy, gdy trwoniło się majątek celowo i z premedytacją, ani wtedy gdy ma się pracę i możliwość spłacania długów, ale wyłącznie w sytuacjach szczególnych, w których naprawdę nie ma możliwości spłacenia wierzytelności. Aby upewnić się czy jest się uprawnionym do takiego ogłoszenia, warto skorzystać z pomocy wyspecjalizowanych w tej dziedzinie kancelarii, jak np. kancelaria adwokacka w Brzesku, czy w innym mieście, w którym przebywamy.

Kolejnym powodem sprawiającym, że warto rozważyć ogłoszenie upadłości jest szansa na odzyskanie płynności finansowej i stabilności, która pozwoli na powrót do normalnego życia bez ciągłego stresu o to, że długi trzeba będzie spłacać do śmierci. W kwestii pomocy w postępowaniu upadłościowym więcej informacji znajduje się na stronie https://kancelariakhm.pl/cherry-services/prawo-upadlosciowe-i-restrukturyzacyjne/, a zatrudnieni w firmie fachowcy chętnie udzielą wskazówek jak rozpocząć ten proces i co się z nim wiąże.

Dodaj komentarz

cztery × 1 =