Jak rysować za pomocą tabletu?

Tablety zaczynają przejmować coraz większą liczbę funkcjonalności komputerów osobistych. W ostatnich czasach zaczynają z nich korzystać także osoby, które wykonują skomplikowane projekty. Jak jednak robić rysunki techniczne, gdy nie mamy żadnych peryferyjnych urządzeń, typu myszka czy specjalna podkładka do rysowania? Okazuje się, że wyjście z tej sytuacji jest prostsze, niż wielu osobom się wydaje. Nie trzeba wcale kupować drogich urządzeń dodatkowych i nosić ich wszędzie ze sobą. Wystarczy odpowiedni rysik.

Jak to działa?

Każdy kto korzysta z tabletu czy chociażby smartfona wie doskonale, że obsługa ekranu możliwa jest jedynie za pomocą dłoni. Wystarczy już odpowiednio grube rękawice, by wyświetlacz nie reagował na polecenia. Podobnie jeśli próbujemy obsługiwać go za pomocą na przykład końcówki długopisu. Ta metoda sprawdzałaby się przy bardzo prymitywnych systemach dotykowych, które od dawna nie są już stosowane. Obecnie prym wiodą ekrany pojemnościowe, a potrzebny jest nam więc specjalny rysik pojemnościowy, np. taki: https://etuitab.pl/pl/p/Rysik-pojemnosciowy-Stylus-Pen-do-nawigowania-po-ekranie-tabletu%2C-smartfona/44.

Nie tylko rysowanie

Za pomocą rysika możliwe jest nie tylko tworzenie skomplikowanych wykresów lub rysunków technicznych. Możemy go wykorzystać także do zwyczajnego nawigowania po ekranie. Przyda się podczas obsługi stron internetowych niedostosowanych do wyświetlania na urządzeniach mobilnych. Ułatwi również zwyczajne czynności, takie jak chodzenie po menu ustawień. Natomiast za pomocą odpowiednich aplikacji możliwa jest zamiana pisma odręcznego na litery i cyfry, co pozwoli na porzucenie niewygodnej klawiatury ekranowej.

Dodaj komentarz

7 − cztery =