Zabiegi odmładzające skórę twarzy

Kobiety pragnące odmłodzić swoją twarz coraz częściej decydują się na różne zabiegi medycyny estetycznej. Doskonale poprawiają one bowiem jędrność oraz kondycję skóry, a także efektywnie ją wygładzają. Jedną z najbardziej popularnych i cenionych przez klientki metod jest mezoterapia igłowa, polegająca na niechirurgicznym niwelowaniu zmarszczek. Na http://proderma-clinique.pl/mezoterapia-iglowa można dowiedzieć się o niej więcej.

Walka z upływem czasu może być skuteczna

Zabiegi mające na celu odmłodzenie skóry twarzy wymagają zazwyczaj kilku wizyt w gabinecie. Tylko tak daje się bowiem uzyskać w pełni satysfakcjonujące efekty. Najbardziej rozpowszechniona, a jednocześnie najprostsza procedura opiera się na wstrzyknięciu pod skórę toksyny botulinowej (zwanej potocznie botoksem), która blokuje połączenia nerwowo-mięśniowe. Dzięki temu mięśnie zostają rozluźnione, co skutkuje wygładzeniem zmarszczek mimicznych.

Nieco bardziej zaawansowana technika to wspomniana już mezoterapia igłowa. Jej istotą jest wprowadzenie w skórę specjalnego preparatu bogatego w kwas hialuronowy, witaminy z grupy A, C i E oraz wyciągi z alg morskich. W ten sposób pobudzone zostają mechanizmy odpowiadające za regenerację skóry.

Trzecim polecanym zabiegiem jest tzw. osocze bogatopłytkowe, znane pod oryginalną nazwą „wampirzy lifting”. To nic innego jak wstrzykiwanie pacjentce osocza z jej własnej krwi, pozyskanego w procesie odwirowania czerwonych krwinek. Dodawany jest do niego odczynnik aktywujący płytki do wytwarzania białek, które następnie stymulują wzrost komórek. Jeśli interesuje nas osocze bogatopłytkowe Kraków to jedno z miast, w których działa wiele gabinetów wykonujących ten specyficzny zabieg.

Dodaj komentarz

1 + 6 =