Czemu warto się zdecydować na założenie licówki?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Jeśli chodzi o prace stomatologiczne, istnieje wiele różnych procedur, które można wybrać. Jedną z najbardziej popularnych opcji jest licówka. Ale czym dokładnie jest licówka? I dlaczego warto rozważyć ich założenie?

Co to jest licówka?

Licówka to cienki kawałek porcelany (lub innego materiału), który przykleja się do przedniej powierzchni zębów. Zazwyczaj stosuje się ją w celu ukrycia niewielkich odprysków lub pęknięć zębów, ale może być również stosowana w celach kosmetycznych. Licówki mogą być wykonane z porcelany i kompozytów żywicznych lub z porcelany połączonej z metalem.

Licówki nie tylko służą do poprawy wyglądu uśmiechu. Mogą również pomóc w zapobieganiu uszkodzeniom spowodowanym erozją kwasową i innymi czynnikami powodującymi próchnicę. W rzeczywistości wiele osób noszących protezy ma licówki umieszczone na zębach protetycznych, ponieważ mają tak wiele trudności z ich czyszczeniem.

Dlaczego warto zastosować licówki?

Istnieje kilka powodów, dla których warto zdecydować się na licówki, a nie na inne zabiegi stomatologiczne:

Licówki są mniej inwazyjne niż korony, co oznacza, że powodują mniejsze uszkodzenia naturalnej struktury zęba i dziąseł niż w przypadku zastosowania koron. Są one również tańsze niż korony, ponieważ nie wymagają tak dużego nakładu pracy z Twojej strony, jak i ze strony dentysty lub ortodonty. Licówka nie zmieni rozmiaru ani kształtu Twoich zębów, tak jak niektóre inne.

Jeśli zdecydujesz się na takie rozwiązanie jak korony licówki pełnoceramiczne Poznań ma w swoim obrębie gabinety stomatologiczne, które są w stanie je profesjonalnie wykonać.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Gdzie znajdą zastosowanie miesiarki do ciasta?
Gdzie znajdą zastosowanie miesiarki do ciasta?
Miesiarka to nowoczesne urządzenie przeznaczone do szybkiego przygotowywania ciasta na różnego rodzaju wypieki. Pozwala ona na w pełni zautomatyzowany proces […]
Zakup samochodu ze skupu aut w kilku prostych krokach
Zakup samochodu ze skupu aut w kilku prostych krokach
Kupno auta to wyjątkowy czas, który poświęca się na poszukiwania tego idealnego pojazdu. Często musi spełniać określone warunki by było […]
Jak bezpiecznie dobrać wspólnika do firmy?
Jak bezpiecznie dobrać wspólnika do firmy?
Przyjmując do firmy nowego wspólnika, koniecznie musimy upewnić się, czy ma wobec nas dobre zamiary i czy jest uczciwy. W […]