Czemu warto się zdecydować na założenie licówki?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Jeśli chodzi o prace stomatologiczne, istnieje wiele różnych procedur, które można wybrać. Jedną z najbardziej popularnych opcji jest licówka. Ale czym dokładnie jest licówka? I dlaczego warto rozważyć ich założenie?

Co to jest licówka?

Licówka to cienki kawałek porcelany (lub innego materiału), który przykleja się do przedniej powierzchni zębów. Zazwyczaj stosuje się ją w celu ukrycia niewielkich odprysków lub pęknięć zębów, ale może być również stosowana w celach kosmetycznych. Licówki mogą być wykonane z porcelany i kompozytów żywicznych lub z porcelany połączonej z metalem.

Licówki nie tylko służą do poprawy wyglądu uśmiechu. Mogą również pomóc w zapobieganiu uszkodzeniom spowodowanym erozją kwasową i innymi czynnikami powodującymi próchnicę. W rzeczywistości wiele osób noszących protezy ma licówki umieszczone na zębach protetycznych, ponieważ mają tak wiele trudności z ich czyszczeniem.

Dlaczego warto zastosować licówki?

Istnieje kilka powodów, dla których warto zdecydować się na licówki, a nie na inne zabiegi stomatologiczne:

Licówki są mniej inwazyjne niż korony, co oznacza, że powodują mniejsze uszkodzenia naturalnej struktury zęba i dziąseł niż w przypadku zastosowania koron. Są one również tańsze niż korony, ponieważ nie wymagają tak dużego nakładu pracy z Twojej strony, jak i ze strony dentysty lub ortodonty. Licówka nie zmieni rozmiaru ani kształtu Twoich zębów, tak jak niektóre inne.

Jeśli zdecydujesz się na takie rozwiązanie jak korony licówki pełnoceramiczne Poznań ma w swoim obrębie gabinety stomatologiczne, które są w stanie je profesjonalnie wykonać.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Za co odpowiadają przekaźniki elektromagnetyczne?
Za co odpowiadają przekaźniki elektromagnetyczne?
W dzisiejszych czasach technika coraz bardziej się rozwija, dlatego do powszechnego użytku wchodzą coraz to nowe rozwiązania w postaci urządzeń. […]
Jakie rodzaje opon do wózka widłowego możemy wymienić?
Jakie rodzaje opon do wózka widłowego możemy wymienić?
Istnieje wiele różnych rodzajów opon do wózków widłowych. Należą do nich stalowe, pełne, pneumatyczne i bezdętkowe. Poszukując odpowiednich modeli opon […]
Meble, które warto mieć w salonie
Meble, które warto mieć w salonie
Aranżując salon, musimy zwrócić uwagę na jego rozmiary, jak również przeznaczenie. W dużych domach może on pełnić funkcję jedynie wypoczynkową, […]