Okulista – jak przygotować gabinet zanim wpuścimy tam pierwszego pacjenta?

Gabinet okulistyczny jest miejscem, w którym lekarz bada wzrok pacjentów. Może on różnić się wyposażeniem, jakie się w nim znajduje, ale wiele sprzętów powtarza się w każdym z nich, ponieważ są one niezbędne do prawidłowej diagnostyki oraz leczenia chorób oczu i wad wzroku. Urządzając swój własny gabinet okulistyczny warto mieć na uwadze fakt, że większość z nich zajmuje sporo miejsca.

Sprzęt, który musi znaleźć się w każdym gabinecie okulistycznym

Jednym z takich urządzeń jest refraktometr komputerowy, który wykorzystuje się do badania oczu u dzieci oraz dorosłych. Z jego pomocą można sprawdzić przyczynę problemów ze wzrokiem. Jest on stosowany także podczas doboru odpowiednich okularów lub soczewek kontaktowych. Tanometr bezdotykowy jest z kolei urządzeniem, które wykorzystuje się do badania ciśnienia wewnątrzgałkowego. Dzięki zastosowaniu nowoczesnej technologii proces ten przebiega całkowicie bezboleśnie i jest komfortowy dla pacjenta.

Do sprawdzania pola widzenia niezbędne jest posiadanie komputerowego parymetru. Badanie to jest niezbędne w przypadku niektórych zawodów. Topograf rogówki ma za zadanie przeanalizować morfologię oraz funkcjonalność rogówki i wykryć ewentualne nieprawidłowości, które pojawiły się w jej obrębie. W każdym gabinecie okulistycznym znaleźć się musi także wygodny fotel, na którym podczas wizyty będzie siedział pacjent oraz specjalne tablice, które służą do wstępnego badania ostrości wzroku. Wszystkie niezbędne sprzęty okulistyczne znaleźć można na stronie https://www.krak-optic.pl/.

Dodaj komentarz

dziewiętnaście + siedemnaście =