Jak zadbać o bezpieczeństwo w magazynie?

Magazynowanie to ryzykowny zawód. Pracownicy mogą doznać obrażeń w wyniku upadku przedmiotów lub działania ciężkich maszyn, a także w wyniku poślizgnięć i upadków na podłogę. Prawo pracy wymaga od pracodawców zapewnienia bezpiecznych warunków pracy dla swoich pracowników. Na stronie https://bhp-partner.pl/uslugi/ możesz skorzystać z usług BHP. Aby mieć pewność, że Twoi pracownicy unikną wypadków, powinieneś zastosować się do poniższych wskazówek:

Zainwestuj w sprzęt bezpieczeństwa

Pracownicy powinni zawsze nosić odpowiedni sprzęt ochronny podczas pracy z materiałami niebezpiecznymi lub przy użyciu ciężkich maszyn. Ochronne okulary, rękawice, gogle i twarde kaski to tylko niektóre z elementów, które pomogą uchronić pracowników magazynu przed urazami.

Zapewnij dobre oświetlenie

Oświetlenie magazynu musi być odpowiednie dla wzroku pracowników podczas wykonywania codziennych zadań. Oznacza to, że powinno być wystarczająco dużo światła, aby mogli oni widzieć wyraźnie, ale nie tak dużo, aby z czasem powodowało to nadwyrężenie lub zmęczenie oczu. Aby kontrolować poziom oświetlenia w magazynie, należy zainstalować przełączniki ściemniające, które umożliwiają regulację jasności w ciągu dnia.

Utrzymuj podłogi w czystości i suchości

Mokre podłogi mogą być przyczyną wypadków polegających na poślizgnięciu się i upadku, jeżeli nie są odpowiednio utrzymywane poprzez regularne wycieranie ich roztworami dezynfekującymi lub innymi środkami czyszczącymi mającymi na celu zapobieganie zanieczyszczeniu przez rozwój bakterii, takich jak pleśń i grzyby.

Dodaj komentarz

trzy + 2 =