Co przyda się przedszkolakowi?

Dla dziecka przedszkole jest pierwszym poważnym etapem edukacji. Uczy się ono samodzielności oraz nawiązywania kontaktu z rówieśnikami. W wielu przedszkolach naucza się również dzieci podstaw języków, przyzwyczaja się je do zajęć ruchowych.

Choć przebywanie z rówieśnikami dla każdego dziecka w tym wieku jest atrakcyjną formą spędzania czasu, na początku może wydawać się to dla malucha bardzo przytłaczające.

Jak pomóc przedszkolakowi oswoić się z grupą?

Przyzwyczajenie się do przedszkolanki, a także i do innych dzieci, nie jest dla dziecka łatwe. Najtrudniejsza jest jednak mimo wszystko rozłąka z rodzicami. Gdy dziecko musi opuścić dom, swój komfortowy pokój i zmierzyć się z kilkoma godzinami spędzonymi poza tym, co zna, wydaje mu się to bardzo stresujące.

Dobrze je zatem na ten moment odpowiednio przygotować. Można zakupić dziecku plecaczek littlelife i wsadzić do niego wszystko co potrzebne. Kolorowanki, może mały ulubiony kocyk, może tam trafić również przytulanka królik. Ważne, by dać dziecku przynajmniej niewielką nić, która będzie dawała mu poczucie bezpieczeństwa.

Oczywiście w przedszkolu jest wiele zabawek, a przedszkolanki dbają o to, by dzieci cały czas miały czym się zająć. Jednak warto, aby dziecko miało również coś swojego, co przyniosło z domu. Bez wątpienia dobrze jest wyposażyć malucha w ubrania na zmianę, jakiś posiłek.

Wszystko, co potrzebne w danej placówce, zazwyczaj jest podane rodzicom do wiadomości. Wypada jednak pamiętać o tym, by pozwolić dziecku zabrać chociażby ulubionego pluszaka.

Dodaj komentarz

3 × dwa =