Cechy dobrego instruktora jazdy

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Marzeniem większości młodych ludzi zaraz po ukończeniu 18.roku życia, jest jak najszybciej zapisać się na kurs prawa jazdy, a także zdać go jak najszybciej jest to możliwe. Jednak nie jest to takie łatwe, jakby mogło nam się wydawać, ponieważ powinniśmy zwrócić szczególnie uwagę na wybór odpowiedniego instruktora jazdy, który pomoże nam w osiągnięciu swojego celu.

Jaka powinna być osoba, która będzie uczyć nas jazdy samochodem?

Wybierając OSK Poznań, jak i ośrodki szkolenia kierowców w całej Polsce powinniśmy wybrać instruktora, który ma największą liczbę kursantów zdających egzamin państwowy maksymalnie za 2-3 razem. Jeżeli dany instruktor posiada duży procent kursantów, którym egzamin poszedł z łatwością oznacza to, że dana osoba ma cechy dobrego instruktora jazdy.

Cechy takie, jak wyrozumiałość, spokój, opanowanie, dobry kontakt z kursantem, otwartość przyczyniają się do tego, że początkujący kierowca coraz lepiej czuje się za kierownicą, a dzięki temu jazda sprawia mu przyjemność i popełnia mniej błędów.

Dobry instruktor powinien wyjaśniać kursantowi każdą jego pomyłkę w najprostszy sposób, aby mógł zrozumieć, co zrobił źle i jak poprawić swój błąd. Każdy instruktor powinien umieć także,w odpowiedni sposób rozluźnić kursanta np. miłą rozmową. Pomoże to nie tylko w rozluźnieniu ucznia, ale także wprowadzi miłą atmosferę podczas współpracy, dzięki czemu oboje w szybkim czasie znajdą wspólny język.

Z pewnością dobrym instruktorem będzie osoba, która nie ma cierpliwości, szybko się denerwuje, krzyczy, nie umie w sposób prosty i logiczny wytłumaczyć błędów. Takie zachowanie może spowodować, że kursant nie będzie mógł skupić się na jeździe i będzie się niepotrzebnie stresował.

Wybór odpowiedniego instruktora to najważniejszy etap w drodze po uzyskanie prawa jazdy. Z pewnością pozwoli to na zrozumieniu, na czym polega jazda samochodem i zapamiętaniu wszystkich najważniejszych wskazówek.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Współczesny sprzęt strażacki
Współczesny sprzęt strażacki
Sprzęt pożarniczy i ratunkowy Podstawę wyposażenia każdego strażaka stanowi kombinezon ochronny dostosowany do rodzaju zagrożenia. W zależności od potrzeb wykorzystywane […]
Jak radzić sobie ze stresem?
Jak radzić sobie ze stresem?
W czasach stresu może być trudno wiedzieć, co robić. Eksperci twierdzą, że istnieje wiele różnych sposobów radzenia sobie ze stresem, […]
Jak się czyści elewację?
Jak się czyści elewację?
Elewacje domów jednorodzinnych i pozostałych budynków brudzą się w takim samym stopniu, jak inne powierzchnie. Dodatkowo z czasem zaczyna się […]