Cechy dobrego instruktora jazdy

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Marzeniem większości młodych ludzi zaraz po ukończeniu 18.roku życia, jest jak najszybciej zapisać się na kurs prawa jazdy, a także zdać go jak najszybciej jest to możliwe. Jednak nie jest to takie łatwe, jakby mogło nam się wydawać, ponieważ powinniśmy zwrócić szczególnie uwagę na wybór odpowiedniego instruktora jazdy, który pomoże nam w osiągnięciu swojego celu.

Jaka powinna być osoba, która będzie uczyć nas jazdy samochodem?

Wybierając OSK Poznań, jak i ośrodki szkolenia kierowców w całej Polsce powinniśmy wybrać instruktora, który ma największą liczbę kursantów zdających egzamin państwowy maksymalnie za 2-3 razem. Jeżeli dany instruktor posiada duży procent kursantów, którym egzamin poszedł z łatwością oznacza to, że dana osoba ma cechy dobrego instruktora jazdy.

Cechy takie, jak wyrozumiałość, spokój, opanowanie, dobry kontakt z kursantem, otwartość przyczyniają się do tego, że początkujący kierowca coraz lepiej czuje się za kierownicą, a dzięki temu jazda sprawia mu przyjemność i popełnia mniej błędów.

Dobry instruktor powinien wyjaśniać kursantowi każdą jego pomyłkę w najprostszy sposób, aby mógł zrozumieć, co zrobił źle i jak poprawić swój błąd. Każdy instruktor powinien umieć także,w odpowiedni sposób rozluźnić kursanta np. miłą rozmową. Pomoże to nie tylko w rozluźnieniu ucznia, ale także wprowadzi miłą atmosferę podczas współpracy, dzięki czemu oboje w szybkim czasie znajdą wspólny język.

Z pewnością dobrym instruktorem będzie osoba, która nie ma cierpliwości, szybko się denerwuje, krzyczy, nie umie w sposób prosty i logiczny wytłumaczyć błędów. Takie zachowanie może spowodować, że kursant nie będzie mógł skupić się na jeździe i będzie się niepotrzebnie stresował.

Wybór odpowiedniego instruktora to najważniejszy etap w drodze po uzyskanie prawa jazdy. Z pewnością pozwoli to na zrozumieniu, na czym polega jazda samochodem i zapamiętaniu wszystkich najważniejszych wskazówek.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Wyjazd do pracy za granicę – jak dostać się do Holandii?
Wyjazd do pracy za granicę – jak dostać się do Holandii?
Wyjazd do pracy za granicę, szczególnie po raz pierwszy, bywa stresujący. Największy problem stanowi zwykle kwestia środku transportu, którym można […]
Kim są native speakerzy i czym różnią się od typowych tłumaczy?
Kim są native speakerzy i czym różnią się od typowych tłumaczy?
Profesjonalny przekład tekstu z języka polskiego na obcy oraz z obcego na polski, wymaga perfekcyjnej znajomości tych obu języków. W […]
Przyszłościowe kierunki nauki
Przyszłościowe kierunki nauki
Każda młoda osoba pragnie znaleźć przyszłościowy kierunek nauki i zdobyć naprawdę porządny zawód. To bowiem daje ogromne możliwości na rynku […]