Jak zabezpieczać towar na paletach?

Praca na wózku widłowym wiąże się z ogromną odpowiedzialność i dużą dozą niebezpieczeństwa. Aby móc zachować należyte standardy w zakresie magazynowania i transportowania towarów umieszczonych zbiorczo na paletach, trzeba zadbać o ich odpowiednie zabezpieczenie. Każdy pracownik magazynu, hurtowni czy sklepu z towarami o dużym gabarycie jest zobowiązany do prawidłowego pakowania palet, zaś operator wózka widłowego do ich transportu zgodnie z normami. 

Transport towaru na paletach 

Trzeba wiedzieć, że towar ułożony na paletach i przewożony za pomocą wózka widłowego, może ważyć nawet 10 ton. Jego niewłaściwe zabezpieczenie może skutkować nie tylko zniszczeniem, ale stwarza ogromne niebezpieczeństwo dla pracowników i całego otoczenia. Czy wiesz, że najwięcej wypadków w pracy to właśnie te z udziałem wózków widłowych? 

Palety trzeba odpowiednio wsuwać na widły wózka widłowego, ale sam towar musi być dodatkowo chroniony. Nie wystarczy ułożyć go luzem, najlepiej owijać jeszcze elastycznym stretchem przemysłowym. Można go bez problemu znaleźć na https://www.bialpak.pl/pl/przemysl/pre-stretch/folia-pre-stretch,p15753854.

Jakość palet 

Same palety muszą być dopasowane do towaru, który będzie na nich składowany. Palety wyróżniają się innym rozmiarem, są też różnej jakości, chociaż zawsze muszą spełniać określone normy. Nie zaleca się trzymania towaru na paletach z usterkami, połamanych, wilgotnych czy z innymi wadami.

Dodaj komentarz

jeden × dwa =