Złomowanie samochodu – w jaki sposób pozbyć się auta?

Stare i zniszczone samochody nie nadają się już do sprzedania, ponieważ nikt nie będzie chciał ich kupić. Nie oznacza to jednak, że musimy z takim autem zostać na zawsze. Wystarczy oddać auto na złom, a w ten sposób pozbędziemy się problemu. Nie będziemy musieli opłacać OC, a samochód nie będzie zajmował miejsca na podwórku bądź na parkingu. Mamy dwie możliwości, jeśli chodzi o oddanie auta na złom. Możemy wybrać stację demontażu pojazdów, a także skup aut używanych. Sprawdzamy jak najlepiej pozbyć się starego pojazdu.

Najlepsza cena

Na początku powinniśmy sprawdzić ofertę kilku punktów, które przyjmują stare auta. Ich nazwy bywają różne, najczęściej jest to auto szrot, stacja demontażu pojazdów bądź kasacji samochodów. Warto wykonać telefon w różne miejsca, ponieważ w ten sposób będziemy mogli dowiedzieć się gdzie zostanie nam zaproponowana najlepsza cena. Gdy już znajdziemy konkretną firmę, najlepiej dostarczyć do niej samochód na kołach. W przypadku odbioru auta lawetą przedsiębiorstwo potrąci nam około 100 złotych za taką usługę.

Potrzebne dokumenty

Zanim będziemy mogli zezłomować auto, musimy mieć wszystkie niezbędne dokumenty. Potrzebny będzie dowód rejestracyjny, karta pojazdu (jeśli była wydana), informacja o zawartej polisie OC. Przy czym pojazd nie musi mieć wykonanego przeglądu technicznego, ani nawet ważnego ubezpieczenia. Skupy aut i złomowiska bez kłopotów przyjmują auta, które od dawna nie jeździły po drogach. Musimy posiadać też obydwie tablice rejestracyjne, ponieważ zostaną one unieważnione, podobnie jak reszta dokumentów.

Dodaj komentarz

17 + 14 =