Do czego służą żurawie samojezdne?

Żurawie samojezdne to maszyny, które spotkać można praktycznie na każdym placu budowy. Są to urządzenia dźwigowe, które zamontowane są na podwoziu samochodu ciężarowego, dzięki czemu możliwe jest szybkie ich przemieszczanie. Żurawie samojezdne mają bardzo szerokie zastosowanie, które zdecydowanie warto jest poznać.

W jaki sposób zbudowane są samojezdne żurawie?

W skład żurawia wchodzi wyciągarka i specjalny wysięgnik osadzony na obrotowej kolumnie. Dzięki temu możliwe jest nie tylko podnoszenie i opuszczanie ciężkich przedmiotów, ale również poruszanie nimi i zmiana wysięgu. Żuraw samojezdny może przemieszczać się z zawieszonym ładunkiem, który musi być jednak odpowiednio dopasowany do możliwości pojazdu.

Istnieje kilka rodzajów żurawi samojezdnych. Można więc wyróżnić żurawie samochodowe, gąsienicowe, jezdniowo-terenowe oraz terenowe. Pozwala to na użytkowanie ich w różnych warunkach. Jedną z firm oferujących możliwość wynajmu tego rodzaju sprzętu można znaleźć pod adresem https://corleonis.pl/zurawie-samojezdne/. Mają one zastosowanie przede wszystkim w budownictwie oraz montażu różnego rodzaju konstrukcji. Ich zaletą jest przede wszystkim to, że w łatwy i szybki sposób można je przemieszczać z miejsca na miejsce, co jest niemożliwe w przypadku żurawi stacjonarnych. Wykorzystuje się je również do przeładunku różnego rodzaju towarów w portach, halach przemysłowych, firmach logistycznych itd. Stosuje się je więc wszędzie tam, gdzie występuje konieczność szybkiego przemieszczania się z obciążeniem.

Dodaj komentarz

16 − czternaście =